Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » CAD programból méretarányos...

CAD programból méretarányos axonometrikus ábra?

Figyelt kérdés
Az érdeklene, hogy lehet-e valahogy egy CAD programban lévő 3D modellt arányosan kicsiníteni/nagyítani axonometiában? Szakdolgozatba szeretnék így kimenteni képeket, és szeretném feltüntetni az ábrán a méretarányt is.

#CAD #mértarány
2019. dec. 31. 09:08
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

"lehet-e ... arányosan kicsiníteni/nagyítani axonometiában"

Mégis hogyan lehetne kicsinyíteni/nagyítani, ha nem arányosan?


"és szeretném feltüntetni az ábrán a méretarányt is"

Akkor írd rá a méretarányt.


Egyébként milyen axonometriáról beszélünk? Egyméretűről? Frontálisról? stb.

És ezek a kérdések a szakdolgozat kapcsán vetődnek fel...

2019. dec. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Izometrikus nézetről lenne szó, és továbbra sem tudom, hogy CAD programban, hogy lehet ezt megcsinálni.
2019. dec. 31. 20:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Izometrikus mast jelent, az alapveto barmilyen cad szoftverben. Mellesleg azt se mondtad el, hogy milyen szoftverrel kene dolgozni. Ha ennyire nem vagy kepben, biztos vagy benne, hogy nem mas iranyba kene menni a szakdogaval?
2019. dec. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Napi 8 órát dolgozok (sajnos) inventorban, amire nem vagyok büszke, mert CAD-ezni baromi unalmas egy idő után...


Nem teljesen értem a kérdést. Ha írsz privátba a konkrét problémával, segítek szívesen!

2020. jan. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ne is mond.. Én csak a diplomatervet írom már egy fél éve, de sok fusion meg autocad közbe már konkrétan majdnem alszom (kivéve amikor nem jön vmi vártalan feladat, amikor meg a káromkodás megy, mert nem sikerül sehogy összehozni.. :D)


A kérdéshez, itt van pl. ez az alkatrész:


[link]


ezt a szövegesrészbe is bele aakrom rakni képnek. Ez az alkatrész 80 mm hosszú. Viszont van benne olyan alaktrész is, ami meg 1500 mm hosszú, és az is bele akarom rakni a szöveges részbe képnek. És mivel elég sok ilyen alaktrész van benne, egy idő után már zavaró, hogy nem érződik, hogy az adott alkatész mekkora, mert, ugye mindegyiket úgy kell kicsnyíteni, hogy elférjen az A4-es lap szélességében.

Emiatt szertném, az ábra mellé melléírni a méretarányt is. (Eredetielg a konzulemsem javasoltam, hogy írjam mellé, ekkor azt mondtam én is hogy hülyeség, de már én is azt mondom, hogy lehet jobb lenne)


Szóval az szertném valahogy megcsinálni, hogy fusionbe (ebbe csinálom) valahogy behozni úgy az adott alaktrészeket, hogy 1:1 axonometriában jelenjen meg, és innen szertném kicsinyítani, mondjuk 1:2-be vagy 1:5-be, utána meg ki akarnám képmetszőzni.


Egyébként CAM-hez is értsz valamennyire? Ahhoz is lenne kérdésem.


Köszi előre is, Üdv!

2020. jan. 1. 10:47
 6/7 A kérdező kommentje:
3-as! Ha már 110 oldalt megírtam, talán már nem fogok újba kezdeni :D Ezek már csak ilyen utolsó simítások. Fusion-be szeretném megcsinálni, de igazából bármilyen CAD programba érdekelne, hogy egyáltalán meg lehet-e ezt, mert én még nem láttam ilyet, de ahogy elnézem ti se, csak az ócsárolás megy.
2020. jan. 1. 10:51
 7/7 anonim válasza:
Fusiont nem használtam, de inventorban a következő: hozz létre egy rajzot, amire rápakolod a modellt ilyen szögben, amilyenben szeretnéd. A felugró ablakban ki lehet választani, hogy csak rajzként jelenjen meg vagy modelleként. (neked nyilván modellt kell választani) Ugyan ebben az ablakban a méretarányt is ki lehet választani.
2020. jan. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!