Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mennyi időbe telik megtanulnia...

Mennyi időbe telik megtanulnia látni egy olyan embernek akinek tökéletes a látása, de születésétől kezdve nem látott soha semmit?

Figyelt kérdés
2020. febr. 22. 09:03
 1/10 anonim válasza:
100%
Hogy lehet megtanulni látni? Gyakorolja a nézést vagy mi?
2020. febr. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Tessék? :D
2020. febr. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
9%
A látás egy igen kifinomult képesség. Nekem figyelem zavarom van ami igen hátrányos dolog. Meg kellett tanulnom látni néha befogadó képesség nélkül. Látni a szívével tud az ember. Keresztény vagyok ezért a böjti időszakot a képességek megköszönésére fordítom. Látni vagy színről-színre látni a szeretet képes. Én Istentől tanultam meg szeretni. Vannak akik másképp ébrednek rá az érzelmek vakító szépségére. Leülni kényelmesen és hagyni, hogy az érzelmek kibontakozzanak. A valóság belülről fakad a szívből, lélekből, vágyakból. Kinyitod a szemed és a belső világ tükrében látod élőben a külső világban zajló eseményeket.
2020. febr. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Hardy Weinberg ***** válasza:
Tökéletes a látása, de születésétől kezdve nem látott soha semmit? Ez mit jelent?
2020. febr. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%

Mivel az eset velem megtörtént, így korrekt választ tudok írni.

Születésem óta nem láttam puncit, aztán mikor először láttam , azonnal megtanultam látni, vagyis pillanatok is elegendők hozzá.

:D

2020. febr. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 hollófernyiges ***** válasza:
92%
Gondolom ha sötétben élt vagy bekötött szemmel tartják. Emberrel tudtommal nem végeztek ilyen kísérletet, de ha kismacskáknak az érzékeny korban betapasztották a szemét, akkor soha nem tanultak meg rendesen látni, mert amikor a látókéreg szerkezete kialakult, az idegsejtek nem kapták meg a szükséges ingert.
2020. febr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Csak a #6 válaszolt normálisan a kérdésre.

A többiek nem tudom, miért írtak.

Kényszerítette őket valaki?


Akinek nőtt szeme, de soha az életében nem használta, annak egyrészt elsorvad a látókérge, másrészt átszerveződik más területre: pl. sokkal jobban fog hallani.

Ez fordítva is így történik: amelyik érzékszerved nem használod, az az agyterület elsorvad, ami marad belőle az más feladatot kap.

2020. febr. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja, a látás tanulása:

miért kell?

Nos: a csecsemőnek pl. még nincsen semmiféle térlátása. Azt bizony a nulláról kell megtanulni. Ezért van az, hogy sokszor úgy nyúl valamiért, hogy eltéveszti.

Ezen kívül nem tudja még összerakni a formákat. Mondjuk egy arcot ha úgy mutatsz neki, ahogy Picasso festette összevissza, vagy normálisan, akkor nem veszi észre a különbséget.

A szemét nem tudja még fókuszálni, ezért közelre homályosan lát. A fókuszáláshoz ugye a képet Fourier-sorba kellene fejtenie, aztán elemezni, hogy éles-e: ezt még egyáltalán nem tudja.

A látáshoz nagyon-nagyon sok mindent kell tanulni annak is, akinek jól működik a szeme.

2020. febr. 23. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A kérdést úgy értem, hogy egy született vaknak sikerült műtéttel visszaadni a látását. Van ilyen, bár nem mindenkit tudnak meggyógyítani.

Évekig tart, amíg megtanulnak látni, még azok is, akiket gyermekként műtöttek.

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__szemproblemak__8958..

2020. febr. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A monokuláris és binokuláris deprivációs kísérletekre gondolsz, amikor fejlődéskor vagy egyes szakasokban letakarják az állat szemét.


Dióhéjban, durván befolyásolja a látókéreg fejlődését. Mivel ingerek alapján fejlődik a rendszer.


[link]


Volt olyan kísérlet ahol stroboszkóp alatt neveltek cicákat, és nekik ez vált természetes ingerré. Amikor lekapcsolták a stroboszkópot nem láttak semmit.

2020. febr. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!