Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mutálódhatott a Covid-19?

Mutálódhatott a Covid-19?

Figyelt kérdés
Angliában már 18 éves is halt meg és negyvenesek is.
2020. márc. 23. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván, a vírusoknak kifejezett szokása. Ezért kell pl. influenza ellen is évente új oltás. De a 18 éves nyilván nem azért halt meg, mert a betegség hirtelen rákká vagy AIDS-szé vált volna. Az emberek nem is abba halnak bele, hanem a szövődményekbe, általában tüdőgyulladásba.
2020. márc. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1) Igen, már vagy egy tucatnyi mutáns változatot írtak le.


2) A mutáció nem feltétlenül jelenti azt, hogy halálosabb. Benne van a pakliban persze, de hosszú távon inkább a veszélytelenebb irányba fog szelektálódni a vírus, ha sokáig velünk marad.


3) 18 évesek vagy a 40 évesek sosem voltak teljesen védettek. Ez valami téves túlzó leegyszerűsítés. A fiatalokra nagy általánosságban KEVÉSBÉ veszélyes a vírus, de ez nem 0% halálozási arányt jelent. Úgyhogy ha sok fiatal kapja el, akkor lesz pár halott fiatal is. Elvileg ha mondjuk csak fiatalok kapnák el, mert az örgeket sikerülne valahogy izolálni, akkor az összes halott a fiatalok közül kerülne ki. Ezért is hülyeség az a terv, hogy a fiatalok közt engedjük szabadon a vírust, ők maj köhögnek egy kicsit, aztán a bennük kialakult védelem majd jól megvédi az örgeket.

2020. márc. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2


A britek talán ezt akarták eredetileg mert kevésbé sínylette volna meg a gazdaság.

2020. márc. 23. 14:10
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szó volt róla hogy ezt akarták, a hollandok is ilyesmit akartak, de azért nyilván több szempontból is problémás a dolog.


1) Ugye ez masszívan emberkísérletnek számít, egy kormány se hozhat olyan döntést, hogy akkor most rohadjon meg az összes fiatal.



2) Az öregeket nem lehet elszigetelni, ezek az izolációk soha nem tökéletesek, mindig vannak "rések" (azaz véletlen fetőzési lehetőségek). Márpedig ha az egyik oldalon van egy nem 100%-osan izolált csoport, a másik oldalon pedig nagyon sok a beteg, akkor egy kicsi "rés" is elég ahhoz, hogy a betegség átjusson a így ha már jó sok fiatal lett volna beteg, egy csomó öreg is elkapta volna.


3) Lehet, hogy a vírusnak vannak hosszútávú szövődményei, nem lehet tudni még. Ha eleresztjük, oszt' harminc évig kezelgethetjük a megfertőzött fiatalokat tüdőproblémákkal, akkor azért nem járunk olyan jól.

2020. márc. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!