Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A spanyolok minek következtébe...

A spanyolok minek következtében kezték el enyhíteni a koronvírus járvány visszaszorítására hozott korlátozásokat?

Figyelt kérdés
Úgy tűnik még mindig a kellős közepében vannak a járványnak. Milyen megfontolásból kezdtek el enyhíteni?
2020. ápr. 22. 17:42
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Olyan megfontolasbol h ne omoljon teljesen ossze a gazdasag.
2020. ápr. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1


Akkor fog összeomlani, ha jön egy brutális második hullám

2020. ápr. 22. 18:24
 3/9 TappancsMancs ***** válasza:

Nem olvastam a cikkeket erről jelenleg, de a covid diagram site-on azt látni, hogy elkezdett náluk csökkenni a napi fertőződések száma. És ebben ez számít, nem tudom te milyen diagramot néztél. A csökkenés abból látható, hogy a napi esetek száma kezd el csökkenni.


Itt az oldalon baloldalt rákattintasz a Spanyolországra, vársz és mutatja az adatait. Majd jobb a jobb alul lévő diagram alján a három menüből rákattintasz a jobboldalira:


az mutatja a napi új esetek számát, tehát abból látni, hogy országonként hol tart a járvány.


A felirata: Daily Cases (Napi esetek)

Most lassan tölt az oldal, gondolom túlterhelt a nagy nemzetközi látogatottság miatt, ezért itt van egy print screen róla:

(jobb alul a sárga diagram)

[link]


És itt az oldal is azért:

[link]

2020. ápr. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 TappancsMancs ***** válasza:
Lehet, hogy te az összes eset diagramját nézted, az meg nyilván mindig növekszik. A napi eseteket kell nézni.
2020. ápr. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3


Én is a napi eseteket néztem, amelyek bár eléggé ingadoztak az elmúlt időszakban de azért elég stabilan magasak még mindig.

2020. ápr. 22. 20:15
 6/9 TappancsMancs ***** válasza:
Értem mire célzol. Összességében csökkenni látszik, ha vonal diagramra konvertáljuk, de viszonylag azért még magas. Elvileg várhattak is volna az intézkedésekkel még pár napot, de ilyenkor már csökkenni szokott, ha így néz ki a diagram. Meg a gazdaság mielőbbi visszaállítása is fontos része. Valószínűleg e kettő összessége miatt enyhítettek a korlátozásokon.
2020. ápr. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, a vonaldiagram valóban enyhe csökkenést mutat, viszont a korlátozások elhamarkodott enyhítése szerintem gyorsan az egekbe repítheti újra az új fertőzések számát.


Az ember azt gondolná, hogy a korlátozásokat egészen addig érvényben kell tartani, amíg a napi új fertőzések száma legalább 2 hétig 0.

2020. ápr. 22. 21:10
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért az túlzás lenne.

Óvatosan kellene enyhíteni, de nyilván már a hócipőjük tele van.

Persze lehet, hogy nagyon megjárják vele, majd kiderül.

2020. ápr. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TappancsMancs ***** válasza:

Igen a 0 az túlzás. Itt minden kormány a gazdasággal is próbálja összehangolni az intézkedéseket, szóval, figyelik. A fokozatos visszavétel az ami szükséges, és itt is pont arról van szó. Tehát nem úgy kell elképzelni, hogy hopp megszüntetik az összes korlátozást, miközben még félig ott a járvány. Javaslom a hírek pontosabb odafigyeléssel való olvasását, mert ez láthatóan nem szokása az embereknek, és nem sértésnek szánom, tényleg oda is kell figyelni, hogy melyik lap mit is ír.


A kedvedért megnéztem mit is írnak a spanyolországi intézkedésekről. Idézet egy friss hírből Spanyolországról:

"A kormány a héten arra tesz javaslatot a parlamentnek, hogy ezt hosszabbítsa meg május 9-ig – írja az El País.

A kabinet keddi ülésén elfogadta, hogy a korlátozások első enyhítéseként április 27-től a 14 év alatti gyerekek kimehessenek az utcára egy felnőtt felügyelete mellett, betartva a közösségi távolságtartás szabályait, valamint a higiéniás előírásokat.

A gyerekek elkísérhetik a felnőttet például bevásárolni, az újságoshoz, a patikába vagy a bankba, tehát azokban a tevékenységekben vehetnek részt, amelyek a szükségállapotban engedélyezettek, de a játszóterek, közparkok szabadidős használata továbbra is tilos."

2020. ápr. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!