Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Üdv! Sosem volt erősségem a...

Singer84 kérdése:

Üdv! Sosem volt erősségem a fizika ezért most segítségre szorulok.12mm-es gipszkartonban egy hozzá való szárnyas tipli ami elvileg 40kg húzást is kibír elbírna egy a faltól 45cm-re kinyúló kar végén 5kg súlyt tartósan? A kar falra fekvő talpa 15X6cm.

Figyelt kérdés
2020. ápr. 24. 07:49
 1/6 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10 kilót is elbír.
2020. ápr. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:

"A kar falra fekvő talpa 15X6cm."

Kevés adat. Hol van, milyen magasan a csavar helye a talp aljától számítva?

Csak akkora karral számolhatsz.


"12mm-es gipszkartonban egy hozzá való szárnyas tipli ami elvileg 40kg húzást is kibír"

A tipli igen. És a 12-es gipszkarton?


Én tutira olyan kart tennék fel, aminek a falra fekvő része legalább fele olyan hosszú, mint a kar maga és a legtetején lenne a csavarozás. Az tutira csak max kétszer akkora terhelést ad a falra, mint a kar végén a súly.

Fogalmam sincs, mit bír egy 12-es gipszkarton, jobb a biztonság.

Egy második csavar lent már csak elfordulás ellen kellhet, nem tart semmit.

2020. ápr. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A talp aljától 10mm-re és a tetejétől 10mm-re is van egy egy csavar lyuk de az alsót pont az általad írtak miatt nem is említettem,az lényegében itt nem szól bele a megtartásba.
2020. ápr. 24. 17:03
 5/6 anonim ***** válasza:

14/45*40=12,44

5*45/14=16 ennyit elbír a gipszkarton!

2020. ápr. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:
Lehet, nincs vele tapasztalatom. Én rendes falba is inkább fém dübelt használok, biztos ami biztos.
2020. ápr. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!