Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A cellulóznak mi lehet az...

A cellulóznak mi lehet az oldószere ?

Figyelt kérdés

Történt egy kis baleset. Cellulóz alapú WC papírt vásároltam már egy ideje és a lefolyó rendszerem totál eldugult tőle. Eddig sosem figyeltem, hogy cellulózból is csinálnak ilyet. Tudtam, hogy a konyhai papírtörlőt nem szabad használni ilyenre, mert nem foszlik szét az anyag, de azt hittem, hogy a gyártók ezzel tisztában vannak.

Most elmentem a boltba, aztán vettem 100 % recycle papírt. Persze ez nem olyan hátsó fertály simogató, de ilyen szívást nem szeretnék mégegyszer. Feltéve, ha ezen sikerül úrrá lennem. Valamennyit már sikerült mosással eltávolítani, de jól jönne valami csodaszer, főleg olyan amit minden "újságosnál" lehet kapni.



2020. jún. 15. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Réz-tetraminhidroxid.
2020. jún. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Hát nem egyszerű a helyzet.

A linkelt oldal alján van némi infó:

[link]

2020. jún. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát ezek elég problémásak.

Most jutott eszembe, hogy esztergályossal csináltatok egy szórófejet ami 1 sugárban előre spriccel , 3 sugárban meg nyilazottan hátrafelé.

A profi duguláselhárítók is így működnek.

Aztán eszembe jutott, hogy mekkora szerencsém van , mert éppen esztergályos vagyok.

Már csak meg kell győznöm magamat, hogy olcsón csináljam meg magamnak.

:)

2020. jún. 15. 20:47
 4/8 Wadmalac ***** válasza:
84%

És magasnyomású mosód van hozzá? Mert a csapvíz nyomásával em fog működni.


Amúgy magasnyomású mosókhoz kapható adapterként, nem biztos, hogy érdemes megpróbálni újra feltalálni.

2020. jún. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy működik kisebb nyomáson is.

Igazából csináltam én már ilyen fejet rendelésre korábban, és azt csapvízre kötötték. Egy társasház dugulását hárították el vele.

Amennyit most sikerült kimosnom, azt egy Orosz búvárszivattyúval egy 4mm-es lyukon kinyomott vízzel történt.

2020. jún. 16. 08:21
 6/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

Akkor nincs nagyon bekövülve a cucc. Sima csőgörény nem lenne elég?

Már csak a költséghatékonyság miatt.

2020. jún. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Abból csak 5 méteresem van és helyi szinten sem találtam hosszabbat.

Most azt csináltam, hogy eldugaszoltam a 15 méteres szakasz másik végét és feltöltöttem az egész csövet vízzel. Remélem fellazítja egy kicsit.

2020. jún. 16. 12:26
 8/8 Wadmalac ***** válasza:
78%
Sok szerencsét. Remélhetőleg nem még jobban beülepszik.
2020. jún. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!