Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mitől lehet, hogy két látszóla...

Mitől lehet, hogy két látszólag azonos szódásüveg egyikének falára kiülnek a buborékok, a másikéra meg nem?

Figyelt kérdés
Fél éve használtan vettem egy Sodastreamet két üveg flaskával. A CO2 belenyomása után az egyik üveg falán mindig szépen gyöngyöznek a buborékok, a másikén nem. Ez mitől van? Mindkettő tiszta, sokszor el is mostam már őket azóta belülről is.

2020. júl. 26. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
A belső felületi érdesség a titok nyitja.
2020. júl. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Két szabad szemmel megkülönböztethetetlen, nyilván ugyanarról a gyártósorról legurult üvegről van szó. Mitől lehet akkor a belső felületi érdességük ennyire más? Az se befolyásolja, ha mondjuk hetekig nem mosom el őket, és belülről levízkövesednek. A "jó" üveg akkor is gyöngyözik, a másik meg úgy néz ki, mintha csapvíz lenne benne.
2020. júl. 27. 00:29
 3/5 Wadmalac ***** válasza:

A kialakítás közbeni hőmérséklet, a hűlés sebessége, a formába nyomó sűrített levegő tisztasága, az alap üveganyag összetételének, homogenitásának minimális változása is befolyásolja a felületminőséget.


Elég nagy különbségek lehetnek.

[link]

[link]


Te ebből nem látsz semmit.

2020. júl. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Érdekes, köszi. Furcsa lenne, ha más gyártástechnológiával készültek volna, de nem kizárható. Még arra gondoltam, hogy az első tulaj esetleg szörpöt öntött az egyikbe, és az valahogy véglegesen beleragadt a recékbe, kisimítva azt.
2020. júl. 29. 20:39
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

"Furcsa lenne, ha más gyártástechnológiával készültek volna, de nem kizárható."

Nem valószínű. De arra céloztam, hogy ugyanazon gyártás alkalmilag eltérő körülményeitől is változhat.


"Még arra gondoltam, hogy az első tulaj esetleg szörpöt öntött az egyikbe, és az valahogy véglegesen beleragadt a recékbe, kisimítva azt."

Akkor a tisztítási technológia rossz, nem tartom valószínűnek, ilyesmiért kemény ÁNTSZ büntik járnak.

2020. júl. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!