Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ellenorsós CNC esztergával...

Ellenorsós CNC esztergával milyen gyártási technológiákat lehet végrehajtani?

Figyelt kérdés
Gondolok ilyenekre, hogy menet-/furatesztergálás, hossz-/keresztesztergálás, stb... Ezek bármelyik esztergával végrehajtható eljárások, vagy mindegyik gép másra jó?

#CNC #esztergálás #gyártási technológia #technológiai eljárások #ellenorsós eszterga
2020. nov. 25. 14:29
 1/8 LeonScottKennedy ***** válasza:
0%

Nem tom, de nálunk mindenféle eszterga is van, amiken mindent is csinálunk. Vagyis én pont nem, mert cnc marón vagyok, de ahogy elnéztem, jól elvannak ott az esztergákkal is.

Szívesen.

2020. nov. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Először komolyan ki akartam fejteni, hogy mire való egy ellenorsós CNC eszterga, de látva a kérdés további részét letettem a válaszadásról, mivel teljesen felesleges...
2020. nov. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor tedd meg légyszíves, nem vagyok otthon a témában,bocs ha hülyeségeket írtam...
2020. nov. 25. 17:26
 4/8 LeonScottKennedy ***** válasza:
0%
Gyerekek hihetetlen, meghalt a chess.com egy meccs közben... Ha elvesz a ratingemből a szerverhiba miatt mocsok mérges leszek.
2020. nov. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Wadmalac ***** válasza:
22%
Én ilyenen még nem dolgoztam, de én úgy látom, a fő előny, hogy a kezelő és a darab közt nincs ott a késtartó. Ez sorozatgyártásnál, kézi munkadarab-cserénél elég nagy előny, de bizonyára automatizált darabcsere esetén is lehet előnye.
2020. nov. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
0%
Dörzshegesztést.
2020. nov. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor kezdjünk bele!

Ellenorsós CNC eszterga, az mi is? Az egyetemes esztergából kiindulva -hisz azt ismeri mindenki- annyi a különbség, hogy a szegnyereg helyén egy másik (ellen) főorsó van. A CNC meg annyit tesz, hogy nem a kezelő tekergeti és kapcsolgatja, hanem be lehet programozni és utána a parancsaink (és nem a kívánságaink) szerint fog működni.

Mire való az ellenorsó? A két főorsó tud szinkronizálni és így akár forgás közben is át tudja egyik orsóból venni a darabot a másikba. Ennek akkor van jelentősége, ha a darab mindkét végét meg kell munkálni, mert így külső beavatkozás nélkül készre lehet gyártani a darabot.

Na ezek után a kérdező kérdései teljesen irrelevánsak, mert ha valaki azon tűnődik, hogy melyik esztergán lehet hossz- vagy keresztesztergálni, akkor az ellenorsós CNC eszterga közelébe sem szabad engedni. Bár felismerni sem fogja...

2020. nov. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

"Ellenorsós CNC eszterga, az mi is? Az egyetemes esztergából kiindulva -hisz azt ismeri mindenki- annyi a különbség, hogy a szegnyereg helyén egy másik (ellen) főorsó van."


Mivel nem dolgoztam még ilyenen, nem is volt rá szükségem soha, engem is megvezetett az, hogy ellenorsós néven fut sok helyen az egyorsós, de ellenkező forgásirányú, hátsó késtartós eszterga is. Ezek szerint tévesen.

Én arra reagáltam.

2020. nov. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!