Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mivel lehetne az elektromos...

Mivel lehetne az elektromos autókat feljavítani?

Figyelt kérdés

Szerintem az elektromos autók nagyon hasonlítanak a szokványos autókhoz. Arra gondoltam, hogy lehetne kicsit futurisztikusabb alakjuk, amibe talán belefér egy nagyobb akkumulátor is, ezzel a távolságot is meg lehetne növelni, amit megtud tenni.


Egy modernebb számítógép is lehetne benne, ami hangvezérelt is lenne, meg persze érintőképernyős. Lehetne egy jobb, erősebb hangfal különböző helyeken, lehetne széltében és hosszában is kicsit nagyobb hely, és teljesen önvezető is lenne. Persze lehet, hogy ezeknek egy része már megvan oldva, annyira nem tudom, hogy mik vannak egy elektromos autóban.


Retro autók alakjához is hasonlíthatna, vagy lehetne nagyobb megnövelt ablak.


Nektek milyen ötletetek lenne?


2021. febr. 12. 23:11
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Hi I am Elon. Fascinating ideas, we have never thought of them! Please send your CV to elon.musk@tesla.com
2021. febr. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyából ezeket mind tudja egy Tesla. Mondjuk kinézetre lehetnének futurisztikusabbak. Itt egyedül az energiaforrás amit még bőven lehetne fejleszteni. Maga a villanymotorok bitang erősek, de per pillanat nem lehet őket teljesen kihasználni.
2021. febr. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 EagleHUN ***** válasza:
100%

Valóban még az elektromos autókban való más elrendezésben rengeteg design potenciál van és a computerizációban is.


Az igazi nagy áttörés az olcsó és sokkal erősebb akkumulátorok jelentenék.

A Tesla egyébként most éri érte el felülről azt az álom akku árszintet (először a világon) ami az elektromos autót valóban piacképessé teszi. Ez a 100 dollár / kWh ár vagy alatta.

[link]

2021. febr. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
11%
Majd ha a hatótávjuk a jelenleginél (4-5x) nagyobb lenne akkor talán értelme is lenne. Autópályán meg vicc. Ökológiai lábnyoma meg nagyobb mint másik 5 kamionnak.
2021. febr. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom. Nekem olyan elvárásom van az autótól, hogy juttasson el A-ból B-be. Nem kell nekem sem Dolby Surrond hangzás, sem hogy érintőképernyős legyen. Persze én megértem, hogy másoknak egyéb igényeik is vannak, de nem fogok 20x annyit fizetni egy kocsiért, hogyha az olcsóbb is megfelelő.
2021. febr. 13. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Szerintem az elektromos autók nagyon hasonlítanak a szokványos autókhoz. Arra gondoltam, hogy lehetne kicsit futurisztikusabb alakjuk"

A vevők többsége éppen azt nem komálja, ha autó helyett űrhajóra emlékeztet a járgány. Persze vannak olyanok is, amik elég eltérőek a szokásos dizájnvonaltól, de nem nagy a vevőkörük.


"amibe talán belefér egy nagyobb akkumulátor is, ezzel a távolságot is meg lehetne növelni, amit megtud tenni."

Mostaniakba is bele leeht tenni nagyobb akkut. Lásd Teslák, a 100 kWh akkuméret teljesen jó.

Igen ám, csak nem csak a mérettel van a baj, az akku nehéz és drága is.

Egy átlagos középkategóriás autó hagyományos motorral tonna körüli, elektromos verzióban, méretes akkuval inkább két tonna.

Ez limitálja a pakolhatóságot.

És az elektromos autók legdrágább eleme az akku.

Még nagyobb akku még feljebb tolná a most az átlag személyautóhoz képesti minimum kétszeres árat.


"Egy modernebb számítógép is lehetne benne, ami hangvezérelt is lenne, meg persze érintőképernyős."

Ez szinte mindben van, Tesla, ID3 csak példaként.


"Lehetne egy jobb, erősebb hangfal különböző helyeken"

A minőségi feláras hifi adott szinte mindhez.

De vedd figyelembe annak az áramfogyasztását is, aki elektromosban gondolkodik, nem biztos, hogy a tankolás felét diszkózásra akarja használni.


"lehetne széltében és hosszában is kicsit nagyobb hely"

Mint melyikben?

Egy E-Up városi kisautó, a benzines VW UP sem nagyobb.

Egy Model X meg minden, csak nem kicsi.


"és teljesen önvezető is lenne."

Ez még technikailag meg biztonsági engedélyezés terén is odébb van.

Nagyon sok fejelsztés és tesztelés kell, mire ezt nyugodtan szabadjára leeht engedni az utcákon. De készül már, valószínűleg 5-10 év, mire általánossá válhat.


"Persze lehet, hogy ezeknek egy része már megvan oldva, annyira nem tudom, hogy mik vannak egy elektromos autóban."

Igen, a nagy része alap, a többi meg folyamatban.


"Retro autók alakjához is hasonlíthatna"

[link]


"vagy lehetne nagyobb megnövelt ablak."

[link]

[link]


"Nektek milyen ötletetek lenne?"


Egyetlen. Legyen már végre olcsóbb.

Minden mást már kitaláltak.

2021. febr. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!