Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan számoljam ki hány db...

Hogyan számoljam ki hány db kell a termékekből, hogy az összár a megadott legyen?

Figyelt kérdés

Van 5 féle termék.

Az 5 egységár és a végösszeg adott, fix.

Azt kell megadni, hogy hány db-ot kell venni, hogy a végösszeg kijöjjön.

Emellett meg van adva, hogy hány db vehető max. az adott termékből.

Csak 1 a közös osztója az egységáraknak.


Ehhez keresek számító algoritmust!


2021. márc. 11. 16:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire vagy képzett algoritmusok és bonyolultság elmélet kapcsán, de ez egy igen nehéz feladat további általánosítása.


[link]


Szerencséd, hogy kicsi az állapottered. Az szinte próbálgatással meg lehet találni, de igazán hatékony algoritmusra ne számíts.


Ismered az P=?NP nagy nyitott kérdést? Ha igaz, hogy nem egyenlő (amire általában számítanak a tudósok) akkor nem is lehet erre a problémára hatékony megoldást találni.

2021. márc. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem kell nekem extra nagy módszertan, az is elég, ha több lépcsőben excelben meglesz! :)

Elkezdtem excelben primitív szinten megcsinálni:

Képeztem a,b,c,d,e számoknak 0-tól a max-ig a szorzatait: 0a,1a,2a.. maxa. lett 5 sor. Ahol nincs szám, oda beírtam, hogy null különben nullában számolná.

Most ebből kellene csinálni egy vagy akár több számított mátrixot az összegeikkel, majd arról szerintem leolvasható az a kombináció, amivel kijön a végeredmény!

Legalábbis így 12 óra szellemi munka után nekem ez logikusnak tűnik.. :D

Nem feltétlenül egyszerű megoldásra van szükségem, bármilyen jó!

2021. márc. 11. 17:12
 3/4 A kérdező kommentje:
Kb. 74,5 millió számot kell legenerálni, majd egy ctrl+f kereséssel ott lesz ami nekem kell szám és hogy hogyan jött ki. Vagy kiderül, hogy nincs megoldás. Most csak azt nem látom magam előtt, hogy hogyan rajzoljam fel ezt a rengeteg számot.
2021. márc. 11. 17:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Csináltam egy mini python programot. Ha nincs jobb ötleted akkor itt le tudod futtani:

[link]


Itt a program:

[link]


Szuperprimitív. Semmi okosság nincs benne, csak végig próbálgatja az összes kombinációt.

2021. márc. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!