Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Angolszász országokban (Pl.:...

Angolszász országokban (Pl.: Anglia, U.S.A.) milyen mértékegységet használnak a fény sebességére, vagy a hullámhosszra?

Figyelt kérdés

Laikus vagyok, ha hülyeséget kérdeztem, akkor előre is elnézést kérek minden válaszolótól! Nem voltam még soha ilyen országokban, pusztán kíváncsiságból kérdezem, hogy milyen mértékegységet használnak. Szárazföldi, vagy tengeri mérföld / szekundum? (Nyilván prefixumaik megegyeznek a nálunk használatosakkal.)

Hullámhossznál lábban, vagy Yardban számolnak?


2021. ápr. 7. 16:21
 1/2 anonim ***** válasza:
69%
Tudományban SI mértékegységeket használnak ott is.
2021. ápr. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
69%

Sebességeknél vagy hosszoknál néha megjelenik a mérföld, inch, stb., de amúgy inkább SI egységeket használnak.


pl.

[link]


"Inches can be a unit for any kind of length, including a wavelength.

It’s not recommended though, though. The majority of scientists and engineers use metres (or multiples thereof); most of the papers I’ve read use either SI or some system of measurement that’s specific to their field (and is often expressed in terms of SI). SI is more useful in a scientific context because it deals with multiples of 10 very easily. Inches are just awkward"

[link]

2021. ápr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!