Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha én felugrom a levegőbe, és...

Ha én felugrom a levegőbe, és fenékre érkezem vissza, akkor mondhatjuk azt, hogy én kvázi jól fenéken rúgtam magam?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 25. 03:47
 1/9 anonim ***** válasza:
A földrúgot fenéken.
2021. ápr. 25. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
A föld rúgott fenéken! *
2021. ápr. 25. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy biztos, agyonverve nem leszel.
2021. ápr. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Annyi biztos, hogy majd én is fenéken rúglak.
2021. ápr. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az erő mennyisége, amivel elrúgom magam, megegyezik azzal, amit akkor kapok, amikor visszaérkezem tomporra? Mert akkor kvázi olyan erőhatás éri a fenekem, mintha jó erősen fenékbe billentettem volna magam, nem?
2021. ápr. 25. 18:40
 6/9 anonim ***** válasza:
A gravitációs gyorsulással is számolj! 80kg*9,81m/s≈800N
2021. ápr. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És persze kihagytam a magasságot például.
2021. ápr. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ha a talajon állva ugrom fel, akkor talajszintnél nehéz mélyebben vagy magasabban landolni fenékre :) Vagy legalábbis elhanyagolható lesz az eltérés. Mint pl. a légellenállás. Gondolom én.

A gravitációs gyorsulással meg felfelé ugyanúgy kell számolni mint lefelé, ugyanakkora lesz a mértéke, akkor meg kiesik a képletből, vagyis el is hagyható, nem?

2021. ápr. 25. 19:08
 9/9 Wadmalac ***** válasza:

"A gravitációs gyorsulással meg felfelé ugyanúgy kell számolni mint lefelé"

Hát ha te alapból a talaj szintjén hordod a segged, akkor igen. Amúgy átlagembernek olyan méterrel feljebb szokott lenni.

Próbálj csak felugrás nélkül seggre esni, akkor pont az általad kiesőnek vélt energiát fogod megérezni. Nem éppen nulla.



Szeretnéd kábé pontosan megkapni a saját seggberúgásod?

Feküdj hanyatt, majd állj gyertyába, talpadon egy medicinlabdát egyensúlyozva. Rúgd fel olyan magasra, ahogy csak bírod, majd hagyd a seggesre visszaesni.

Javaslom a pontos célzást, különben a saját magad tökön rúgását fogod tesztelni.

Bár az valószínűleg meggyőzőbb lenne.

2021. ápr. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!