Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mitől lehet, hogy ha egy...

Mitől lehet, hogy ha egy kikapcsolt lámpánál a led izzó foglalat feletti részét megérintem, akkor az izzó halványan világít?

Figyelt kérdés

A videón a bemutató. Bár maga az érintés nem látszik, de lényeg, hogy a foglalat feletti "nyak" részt érintem meg, és akkor halványan világítani kezd. Minél több ujjal érintem, annál erősebben:


[link]



2021. máj. 3. 11:32
 1/5 anonim válasza:
100%
Mivel vélhetően váltakozó áramról beszélünk ezért számolni kell a "parazita" kapacitásokkal, mint mindennek az emberi testnek is van kapacitása. Amikor megérinted a "nyak" részt egy nagyon minimális áram fog folyni a testeden a föld felé a tested kapacitás miatt. Bővebben ebben a videóban a témáról https://www.youtube.com/watch?v=_bgUy6zA0ts&t=204s&ab_channe..
2021. máj. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2021. máj. 3. 12:43
 3/5 Wadmalac ***** válasza:
83%

"a led izzó foglalat feletti részét"

Kilóg a foglalat fázis- vagy nullakontaktos fém része?

Javasolnám, ne fogdosd.

Mert a leírt eseményhez ha áramnak nem is, de feszültségnek jelen kell lennie, hogy kondiként AC mikroáramot tudjál produkálni.

Akkor meg, ha nem vagy a talajtól elszigetelve, ilyen helyzetben folyhatna ott nagyobb áram is.

Akkor meg bizony kiesik a fogtömésed.

2021. máj. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem lóg ki. Csak a műanyaghoz érek. :)
2021. máj. 4. 20:50
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

"Csak a műanyaghoz érek."


Hohó,az érdekes. Ezek szerint töltésmegosztással így is ennyire megnöveli a kapacitást?


Mondjuk nem kellhet sok hozzá, rengeteg ledes lámpa alapból halványan égve marad kikapcsolva, mert megszakított áramkörnél is elég a drót kapacitása a kicsi váltakozó feszültségű áramforgalomhoz.

2021. máj. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!