Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem restaurálják a...

Miért nem restaurálják a gízai piramisokat? Régen mészkőburkolat volt rajtuk, ami már nincs meg.

Figyelt kérdés

2021. máj. 22. 00:55
 1/9 A nagy Levin ***** válasza:
79%

Gondolom nem lenne ennek anyagi, vagy technológiai akadálya, de szerintem ezzel pont a régies jellegét veszítené el.

Lehet, hogy le leszek pontozva, de ugyanezért nem vagyok híve a magyarországi várfelújításoknak sem. Szerencsétlen dolog, hogy kevés várunk maradt fenn úgy-ahogy épen (per pillanat csak Siklós és Sárospatak jut eszembe), de az én szememben többet ér, és sokkal érdekesebb egy várrom, melynek legtöbb kövét az eredei építök tették oda többszáz évvel ezelőtt, mint egy részben, vagy teljesen felújított vár, ami ráadásul időnként nem is nagyon hasonlít az eredetire. Értem én, hogy turisztikailag vonzóbb egy felújított vár, ami komplexebb szolgâltatásokat nyújt, de na...

Véleményem szerint ugyanez vonatkozik a piramisokra is.

2021. máj. 22. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A piramirokról a mészkövet az arabok szedték le. Ha felújítanák, úgy nézne ki, mint eredeti alakjában
2021. máj. 22. 01:42
 3/9 A nagy Levin ***** válasza:
52%
Igen de nem az eredeti mészköveket raknák vissza, hanem modern technológiával készült, új köveket raknának a helyükre. Nekem ez nem tetszene, de ez csak az én véleményem. Nyílván vannak sokan, akiknek meg igen.
2021. máj. 22. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Azzal az eredeti részét teljesen elfednék, semmi nem látszana a több ezer éves piramisból. Egyetlen értelme lenne visszaállítani az eredeti állapotot: ha az adott fáraó újbóli istenként való dicsőítése lenne a cél.
2021. máj. 22. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
11%
A mai napig nincs olyan technológia ami lekövetné azokat az időket .
2021. máj. 22. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%
Mert brutál sokba kerülne, és mielőtt kész lenne egy is, már az előtt elhordanák róla a buckalakók :D
2021. máj. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
14%
Mert nem tudják .
2021. máj. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mondj egyetlen érdeket, amely szerint jó lenne. Ha nem tudnád, minden cselekményt az érdek mozgat. Restaurálnak, mert ez érdek. Többel látogatják, többen fizetnek és ez a kisebbik jó benne. A piramisokat így látogatják a legtöbben. Ez az érdek benne.
2021. máj. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

szerintem is fura ez, mert a gizán kívüli többi piramist restaurálják, fabrikálják, építgetik.

a szfinxet is az arcán kívül kompletten restaurálták, full újak a lábai.

2021. okt. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!