Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A mosogatógép használata...

A mosogatógép használata környezetvédelmileg előnyős vagy csak "reklámszöveg"?

Figyelt kérdés

Oké, elképzelhető, hogy kevesebb vizet használ, mint a kézi mosogatás, de az országban ez kevésbé fontos szempont, mint a vízben szegényebb országokban.

Viszont a gép előállítása, leselejtezés utáni kezelése és főleg a felhasznált vegyszer az nem jelent nagyobb környezetvédelmi terhelést?

Nagyságrendekkel kevesebb mosogatószerrel lehet a kézi mosogatást megoldani.


2021. jún. 23. 09:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%

az utolsó mondatod erős tévedés.


Legfeljebb akkor igaz, ha állóvízben mosogatsz, de a franc se fog zsíros-szutymákos vízben macerálni az edényeket....


Biztosan ki tudod hozni, hogy a kézi az előnyösebb (főleg azok szokták ezt hangsúlyozni, akiknek nincs pénze mosogatógépre - irónia OFF) - de ha minden externáliát beleszámolsz, akkor se biztos, hogy pozitívra jössz ki.


Nem lehet mindent egyetlen szempont alapján besorolni.

A mosogatógépben nem a környezetvédelem a legfontosabb, hanem a használata által nyert IDŐ! És a tisztaság. Ami sokkal jobb, mint kézi mosogatás esetén.

2021. jún. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Wadmalac ***** válasza:
85%

Éppenséggel amilyen agresszív szerekkel egy mosogatógép operál, az nem biztos, hogy túl környezetbarát.

De a kézi mosogatás kevésbé durva szerei a sokkal nagyobb mennyiségben lehet, hogy rosszabbak.


Fene tudja, lehet, hogy a mosogatógép legyártását, leselejtezését is belevéve nem jobb vagy nem sokkal, mint a kézi mosogatás.

De szerintem jelentős különbség nem lehet.


A víztakarékosságot, mint környezetvédelmi szempontot azért ne vessük el, csak azért, mert nálunk még nem nonszensz a vécében a kulát is ivóvízzel leöblíteni.

2021. jún. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Azért született bennem a kérdés, mert láttam egy mosogatógép reklámot és azt mondták, hogy sokkal környezetbarátabb, mint a kézi mosogatás.

Ezt valahogy nem akarom elhinni. Főleg, az erős vegyszerek miatt és műszaki tartalom.


Nyilván a kényelem, időspórolás összehasonlíthatatlan.

Nem akarom sznobériának vagy rossznak beállítani.


A bojlert, mosogatót, csapot nem számolnám bele a kézi mosogatás externáliái közé, mert ezek alap dolgok. A szennyvíz is szerintem kevesebb, kevésbé vegyszere, mint a gépnél.



Az én módszerem a mosogatásra:

áztatás (kezet mosok fölötte vagy ráegedek egy kevés vizet) ez után a vízoldható szutyok nagy rásze lemegy, csak zsír marad-, áttörölgetés mosógatószeres szivaccsal, öblítés folyóvízben.



De ha ennél környezetbarátabb, akkor elgondolkozok rajta, hogy a későbbekben vegyek egy gépet.

2021. jún. 23. 11:09
 4/21 Wadmalac ***** válasza:
81%

"Főleg, az erős vegyszerek miatt és műszaki tartalom."

Valóban ezek a kérdéses pontok, de ha belegondolsz, egy mosogatógép az élettartama alatt hány kézi mosogatást vált ki és annak összes környezeti hatásával, költségével veted össze, lehet, hogy igaz is, hogy környezetkímélőbb.


Maga a reklámszöveg kábé annyira kell igaz legyen, mint a politikai célú statisztikák. :D

De én is erősen hajlok arra, hogy a mosogatógép összességében minimum kicsivel jobb a kézi mosogatásnál.

Te biztos nem grammozod ki otthon a kézi mosogatásra belötykölt mosogatószert és vizet, ő meg programból megteszi.

2021. jún. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is kb. egálban lehet a vegyszer környezeti hatása a két verzióban. Sokkal kevesebb gépi (de erős) szer vs. több kézi mosogatószer.
2021. jún. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

"nem grammozod ki otthon a kézi mosogatásra belötykölt mosogatószert "


Hát ha nem is grammra, de... egy gyümölcsleves után üvegtányérra tudom, hogy alig kell mosogatószer a szivacsra, a pörkölölt után meg (főleg műanyag edénynél) több kell , mint bármi másra.

2021. jún. 23. 11:26
 7/21 anonim ***** válasza:
2021. jún. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Wadmalac ***** válasza:
78%

"Hát ha nem is grammra, de..."


Na a mosogatógépben meg add hozzá ehhez a nagynyomású forró vizet, amit te mosogatásnál nem nagyon hozol össze és az bizony erősen redukálja a vegyszerszükségletet.


Ha lenne otthon gőzborotvád, az vegyszer nélkül jobban mosogatna bárminél és csak víz meg némi áram kell. :D

2021. jún. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
94%
Wadmalac: velem többször előfordult már, hogy elfelejtettem mosogatószert betenni. A 70 fokos víz + nagy nyomás önmagában gyönyörű tisztára mosta az edényeket. :)
2021. jún. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Wadmalac ***** válasza:
73%
#9: Erre gondoltam. :)
2021. jún. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!