Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért égetik a szántóföldön...

Miért égetik a szántóföldön lévő növényeket ezen a videón?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=d5PTKHRw2FQ

0:51;3:28

Tudom, hogy vannak olyan növények akiket a (bozót)tűz "aktivál", de itt is ez történik? Vagy csak a káros növények magvait semmisítik így meg?



2021. jún. 23. 10:53
 1/6 anonim válasza:
100%
Gyomirtás
2021. jún. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nézegettem a videón lévő válaszokat, a legjobb, amit találtam, a felszínközeli gyomok és gyommagvak kiirtása (a felszíni réteg széndúsítása szerintem hibás válasz, de nem vagyok mezőgazdasági szakember).

Gondolom precíziósabb és kevésbé elszabadulós és kevésbé környezetkárosító, mint egy sima tarlóégetés, illetve alkalmazható közvetlenül vetés előtt is.

2021. jún. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ha valakinek van még ötlete, akkor szívesen veszem.
2021. jún. 23. 11:12
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már írták is, gyomirtás.

[link]

2021. jún. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell találgatni.

Vegyszermentes, fizikai, perszeléses gyomszabályozás.


dióhéjban:

a kultúrnövény kicsírázása előtt leégetik a gazt (második a videóban)


vagy van, hogy védőlemezzel védik a már kikelt kultúrnövényt,


vagy a kultúrnövény jobban bírja a meleget, mint a picike gyom (első bejátszás a videóban). Lehet, hogy meég picit a kukorica levél csaúcsa, de elhanyagolható a károsodás (ha jók a beállítások, időpont).



itt részletesen van:

[link]

2021. jún. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem vetted volna észre, a növényeket pont nem égetik. Mellettük halad el a 2 tűzcsóva.
2021. júl. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!