Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » RESTAURÁLÁS, restaurátor van itt?

RESTAURÁLÁS, restaurátor van itt?

Figyelt kérdés

Kérem segítsen!


Van egy kb. 100 éves (vagy több) egyházi, natúr fa szobor DE valaki, kb. 70 évvel ezelőtt lefestette alumínium tartalmú ezüst színű festékkel, ami szabályosan rákövült a natúr fára.

A fa közepesen kemény fajta, nem fenyő de nem tudom mi.

8 évvel ezelőtt próbáltam eltávolítani az ezüst festéket hígítóval pácolva, festékoldó géllel, vízzel puhítani de semmi nem hatotta meg.

A festék kemény marad és szinte egybe vált a fával, tehát nem amolyan "lepattanós" réteget képez.


Kérem ha van itt szakértő, írja meg hogy mivel tudnám letisztítani a fát, eltávolítani a festéket?


Előre is köszönöm!



2021. júl. 20. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Régi festés eltávolítása [link]

Festék, lakk eltávolítása fa felületről [link]

2021. júl. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen de sem homokfúvás - szódabikarbónával - sem a szárazjeges megoldás nem jöhet szóba felszereltség hiányában.


Festékmaró gél sem segített.

2021. júl. 20. 12:05
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Hááát... esetedben a kémiai vagy a hőkezelés jöhet szóba.

3 módszer leírása a régi festék eltávolítására a fáról

[link]

ez is hasonló

[link]

2021. júl. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos ez utóbbi javaslatok sem jók de azért köszönöm!
2021. júl. 20. 15:49
 5/7 A nagy Levin ***** válasza:
0%

Akkor marad a jó öreg csiszolópapír, de csak óvatosan!

Nem tudom, mekkora és milyen kidolgozottságú a szobor, de ha ügyesen csinálod, sikerülni fog. Kezdetnek 120-as szemcseméretűt javasolnék, majd utána 180-assal finomítani. De csak óvatosan, mert könnyű a "mintát" kicsiszolni belőle.

2021. júl. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A csiszolópapír nem lesz jó, mert megváltoztatja vele a szobor körívét. Ocsmány lesz utána, nem szép. Szerintem ez az a műfaj, amihez már tényleg restaurátor szakértelme kell.
2021. júl. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, már nem akartam akadékoskodni de valóban, a szobor adottságainál fogva sem kivitelezhető a smirgli. (csiszolópapír)

Van hajzuhatag és finom arcvonások.

2021. júl. 24. 00:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!