Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A Mars-programban lesznek...

A Mars-programban lesznek kutyák? Viszik őket is a Marsra?

Figyelt kérdés

2021. aug. 30. 15:24
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Mármint melyik Mars programban? De amúgy kizártnak tartom.
2021. aug. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Nem hinném. Embert akarnak oda küldeni, ha jól tudom.
2021. aug. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Úgy értem a Mars kolonizálásnál.
2021. aug. 30. 17:06
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Először esetleg robotkutyák, majd ha sikeresek lesznek a küldetések, néhány évtized múlva igazi kutyák is mehetnek majd az emberek mellett.

De kétlem, hogy 2050 előtt erre sor kerülne.

2021. aug. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%
Én arra látok esélyt, hogy odaküldenek egy öngyilkos osztagot, amiből akkora botrány lesz, hogy évtizedekig illegális lesz kilépni a Föld védőburka alól.
2021. aug. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze,egy életre elegendő kutyaszaros zacskó ellátmányt,kutyás kukát és futtatónak való kerítést is visznek.
2021. aug. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, majd Fifike kirágja a szkafandereket vagy lehugyozza a kommunikációs rendszert.

Röviden: nem életszerű.

Annyira meg erősen kétlem, hogy kolonizálni fogjuk valaha is a bolygót, hogy több ezres számban éljenek ott emberek és felvetődjön lelki, pszichológiai okokból "terápiás állatok" tartása. De, ha mégis lesz ekkora népességszám, akkor nem zárom ki, de csakis elkülönített kennellel, hogy ne okozhasson problémát.

Amíg kis számú kutatóról és pionírról van szó, addig minden gramm ellátmány számít, a kutya kajája, vize, oxigénje és persze maga a kutya óriási pazarlás lenne. Ráadásul pár négyzetméteren kellene osztoznia az emberekkel.

2021. aug. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Wadmalac ***** válasza:
81%

Szerintem ez esélytelen addig, amíg az űrturizmus is el nem éri a Marsot.

Az meg jócskán odébb van, odébb, mint az állandó tudományos vagy ipari lakottság.

Az űrturizmus az első lépés, ahol már nem csak a maximális praktikum az irányadó.

2021. aug. 31. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
38%
És a kutyát ki etetné, he?
2021. szept. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:
72%
Azért megnézném, ahogy a miller a Mars felszínén szkafiban sétál, a pudlija meg hermetikus hörcsöglabdában követi és hullik vissza a fajéra a saját xara. :D
2021. szept. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!