Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan kell fröccsöntő,...

Hogyan kell fröccsöntő, illetve hidegalakító szerszámokat tervezni és gyártani?

Figyelt kérdés
Szeretnék tankönyveket, szakirodalmat találni fröccsöntő és hidegalakító szerszámok gyártásával/tervezésével kapcsolatban. Van itt valaki aki ezzel foglalkozik vagy tanulja?

2021. szept. 17. 16:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
12%

Anyám borogass!

Téged se irigyellek!

Ezen a szép péntek délután, oszt a fröccsöntő gépek működése meg tudomisén micsodája érdekel.

Menjél, azt rúgjál be,mint a többi normális férfi a munkahelyeden.

Még mielőtt megszólnál, vagy más válaszíró, fizika tanszékről írok.

Csak én nem fogom fel ilyen komolyan az életet, attól függetlenül, hogy ezt tanultam.

2021. szept. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Rendes gyereknek tűnsz, ezért segítek. Vagy menj be egy tankönyv szaküzletbe (tényleg van ilyen) és kérdezd meg, vagy pattanj fel az internetre, ahol MINDEN fent van minden témáról. A közelmúltban 3 speciális dolgot kellett megtudnom, de némi kattingatás és olvasgatás után megtaláltam mindent. Neked is sikerülni fog, hajrá!
2021. szept. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, az elsőre annyit reagálnék, hogy most ilyen élethelyzetben vagyok és ez kezdett el érdekelni. A humort is értékelem, ellopom a második választ és lementem, hogy random behúzzam bármelyik kérdéshez én is.


Ha valaki pl gépgyártásra jár, és olvassa ezt, légyszi másolja be ide az ajánlott szakirodalmat!

2021. szept. 17. 18:51
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Ezeket a szerszámokat csak úgy tudod megtervezni, ha tisztában vagy azzal, hogy milyen anyagszerkezet fog kialakulni a formában, magyarán teljesen más tudomány lesz releváns akkor, ha fémes kristályrácsok megszilárdulására kell szerszámot tervezned és más, ha polimereket (műanyagot) akarsz gyártani.

Hidegalakítás meg annyira tág fogalom, hogy előbb tisztázni kéne, mit értesz ez alatt.

2021. szept. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
Csak mellékesen jegyzem meg, hogy a fröccsöntő gépben se bor, se szóda nincs. Ha ez nem gyanús már az elején, akkor érthető #1 reakciója...
2021. szept. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok, és egyáltalán nem humornak szántam. Bocsánat, de senki se fogja neked ide bemásolni a teljes szakirodalmat, viszont te ki tudod nyomozni, csak akarni kell. Fogalmam sincs a motorokról, de amikor vettem egyet, a netről pár óra alatt kiderítettem, hogy a vásárolt típus vezérműlánc feszítő mechanikájának maximum hány milliméterre szabad kiállni a perselyéből. Mert tudni AKARTAM. Még egyszer, viccen kívül: net, olvasgatás. Sok sikert!
2021. szept. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Polimer fröccsöntés és fémek, jellemzően karosszéria elemek préselése, lyukasztó, stancoló szerszámok érdekelnek.
2021. szept. 18. 07:20
 8/14 A kérdező kommentje:
A 2. Válaszolónak: köszi, ezzel tisztában vagyok, de megadom az esélyt, hogy valaki értelmes választ is adjon. Azért ez nem egy adat amit kiemeltél példádban. Hátha valaki tud ajánlani olyan tankönyvet ami bejött neki.
2021. szept. 18. 07:23
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

Akkor röviden összefoglalom: A megrendelő megadja a fröccsöntendő anyag és a fröccsöntő gép paramétereit, valamint a kívánt tárgy alakját (minta CAD modell stb.) tűrésezve,széria méretet, az elvárt ciklusidőt és rengeteg egyéb paramétert. A tervezők ennek alapján terveznek egy olyan üreget, amibe az adott műanyagot besajtolva a kívánt alakú tárgy jön létre. Ez az alak el fog térni a tárgy alakjától, mert a műanyagnak van zsugorodása. Ezt követően elkezdik a szerszámot tervezni. A szerszámnak ki kell tudnia nyílnia, hogy a munkadarab ki tudjon esni. Meg kell határozni, hogy a munkadarab kiesik-e magától, vagy kilökőt kell alkalmazni. A szerszám tervezésénél a szérianagyság és a ciklusidő ismeretében kell az acélanyagok szilárdságát meghatározni. El kell tudni dönteni, hogy a szerszámot kell-e külön hűteni, kell-e bele fűtött dűzni. A tervezésnél figyelembe kell venni, hogy a gyár (műhely) milyen eszközökkel rendelkezik a szerszám elkészítéséhez, mi az, amit saját erőből érdemes megoldani, mi az amit ki kell adni bérgyártásba.

A nagyon alapvető dolgokat remélem összefoglaltam. Ennek a kifejtése egy polcnyi könyv.

2021. szept. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

[link]

Tessék kérdező

2021. szept. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!