Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen új technológiák lesznek...

Milyen új technológiák lesznek az elkövetkező 50 100 évben, amik teljesen átalakítják a világot?

Figyelt kérdés
Néztem ezekről videókat, olvastam cikkeket, de biztos vannak nálam sokkal tájékozottabbak. Mi az, ami téged meglepett, várod már? Ilyenekre gondolok, mint a robotika, robotok a japánoknál, akik felváltják a munkásokat, génmódosítás, önvezető autók, okos lakások stb. Mikről olvastatok? Technológiai szingularitásról mi a véleményetek?

2021. szept. 20. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

A legkomolyabb átalakulást az AGI(artifical general intelligence) okozhatja a robotizációval karöltve, amennyiben megszületik a következő 50-100 évben.

(A terület szakértőinek többsége szerint 2060 körülre ez megtörténhet)


Minden más az igazából csak meglévő technológiák tovább patkolgatása lesz(magfúzió, meg hasonlók), így értelemszerűen nem is lesz akkora hatásuk.

2021. szept. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem a kvantumszámítógép lesz a legjelentősebb. A hagyományos számítógépekkel szemben képes párhuzamos számításokat is végezni, ami bizonyos esetekben drasztikusan csökkenti a számítástok idejét.
2021. szept. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A fejlődés időnként kiszámítható máskor meg ugrásszerű, azaz még előjelei sincsenek. Az ilyen fejlődést nem lehet biztosan előrevetíteni, ezért nem működnek a jövőre vonatkozó jóslatok. Ha a lineáris fejlődést nézzük, akkor az orvostudományok fejlődése nagyon intenzív és számos területen áttörés fog történni a következő években. Az utazás, a kommunikáció, a robotizáció mind iszonyatosan fejlődik, nem igazán lehet megjósolni, hogy mi lesz a következő nagy dobás, ami teljesen felforgatja az életet. Az elmúlt 20 évben biztosan a kommunikáció robbanásszerű fejlődése, az okostelefonok és az okosminden volt a fejlődés motorja, emellé most felzárkóztak a megújulók, az elektromos autók stb. De a munkavégzés is iszonyatosan átalakul, a homeoffice és társai óriási változást fognak okozni.


Ha megnézed a világ legnagyobb cégeit láthatod, hogy a google, az apple, a walmart mind olyan szektorban tevékenykedik, ami a világ húzóágazata.

2021. szept. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
A walmart nincs is ott a tízben: amazon apple google microsoft visa és a kínai nagy cégek mcdonalds at&t
2021. szept. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Én épp most dolgozom a mindenki számára elérhető ingyen energia forráson. Ha nem hallotok rólam és a találmányomról az azért van, mert az olajosok eltettek láb alól. :)
2021. szept. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
ok. Szerintem már most véged van:) Csak most a megújulosok tettek el:)
2021. szept. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legveszélyesebbek a humort nem értők, ezek már most lepontoztak. De sajnálom őket, hogy ilyen uncsi emberek. :)
2021. szept. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
Tőlem kapsz zöldet. Én asszem csak 51%-os vagyok. Innen tudom milyen fasza csávó lett belőlem a gyak-on:)
2021. szept. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az internethez fogható változásokat fognak a kriptovaluták produkálni, de már a következő 5-10 évben is nemhogy 100.
2021. szept. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!