Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A jövőben a mesterséges...

A jövőben a mesterséges intelligenciájú gondolkodó gépek-robotok kiirtják/erőszakkal magukhoz hasonlóvá (kiborgokká) változtatják az emberiséget (függetlenül attól, hogy az akarni fogja-e)?

Figyelt kérdés

2021. okt. 31. 20:59
A kérdező szavazást indított:
Elképzelhető/lehetséges
Remélhetőleg nem
16 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Kérdés eljutunk e addig a jövőig. Már az is nagy szó lenne.
2021. okt. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%
Nem kell elmenni sci-fi irányba: amíg az emberek nem bíznak rá mindent az MI-re, addig nem kell attól félni, hogy a fejünk fölé nőnek. Ha az ember okos, akkor úgy dolgozik ezeken a programokon, hogy még véletlenül se történhessen meg, hogy veszély esetén ne kapcsolhassa ki az MI-t.
2021. nov. 1. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Jóslás kategória. Ráadásul jó a szavazás: Minden elképzelhető, amúgy pedig a remény hal meg utoljára. :)
2021. nov. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A robotok semmiképpen nem tesznek ilyent, ám az ember igen. Csinál kifejezetten embert irtó robotokat kifejezetten erre a célra. És azok nem azért irtanak, mert ez nekik jó, hanem mert erre gyártották őket. Ősi tevékenység, egyre kifinomultabb, ahogy a technika fejlődik, az ember viszont nem változik. A gonoszsága se nő, csak a lehetőségei. Néró még csak Rómát tudta felgyújtani, hogy gyönyörködhessék a lángokban. Hitler már egész Európát képes volt.
2021. nov. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Eddig erősen úgy fest, hogy lelketlen géniusz lesz minden, ami AI. Amolyan pszichopataféle. Talán oda is eljutunk, hogy mi magunk jóval többek vagyunk a fizikai valónknál és hogy a lényegünk nem a szépen pezsgő idegtevékenységben lakik, hanem valami sokkal furább és ijesztőbb a megfejtés.
2021. nov. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Blade Runner (1982), idézet:

"Rachael: It seems you feel our work is not a benefit to the public.

Deckard: Replicants are like any other machine: they're either a benefit or a hazard. If they're a benefit, it's not my problem."

2021. nov. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
0%

Na tisztázzunk valamit!

Olyan, hogy mesterséges intelligencia nincs!

Bár manapság elkezdték használni ezt a kifejezést, de ez megtévesztő

Mert amire ma azt mondják, hogy mesterséges intelligencia, az nem más, mint egy a Google kereső elvei szerin működő szoftver! A szoftver nem ugyanaz, de ugyanazokon az elveken alapszik.

Hogy akkor mégis miért használják ezt a kifejezést, hogy mesterséges intelligencia? Mert jól hangzik! Mert a marketingesek tudják, hogy sokan szeretnék ha létezne. De nem létezik! Én sokat olvasok a témában, de a gondolkodás folyamatát sem értjük. Nemhogy egy gondolkodó gépet építhetnénk. Így emiatt most igazán kár aggódnod!

2021. nov. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a genericről szól a kérdés, nem a jelenről.
2021. nov. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
0%

A 7-es válaszoló vagyok. Nem tudom hogyan kerül ide a generic szó, de majd elmondjátok.

De ha arra gondolsz. 8 -as válaszoló hogy ez a kérdés a várható jövőről szól, az is téves! Mert a dolgok állása szerint még csak elmélet sincs arról, hogy hogyan kellene egy gondolkodó gépet megalkotni. Ennyi erővel az időgép megépítéséről is beszélgethetnénk. Jó kis sci-fi téma, de sosem fog megvalósulni. Ennek ellenére imádom a mesterséges intelligenciával foglalkozó filmeket. Ahogyan az idő utazásos filmeket is.

Mindemellett mégiscsak látok két megoldást a mesterséges intelligencia megalkotására.

De ehhez több erkölcsi problémát és meg kellene oldanunk!

Először is ne legyünk álszentek! Mert mesterséges intelligencia alatt egy olyan tudatot értünk, ami emberi mégis irányíthatjuk kedvünk szerint. Tehát egy ember agyát kellene ilyen-olyan módon megváltoztatni, úgy hogy az abszolút engedelmes legyen.

Erre jó példa a szárnyas fejvadász és a folytatása. Ahol ugye klónokat használtak. Így az emberek őket nem is tekintették embernek, mivel ugye nem születtek, hanem megalkották őket. És az értelmi szintjüket engedelmesre korlátozták, így már az ebben a világban élő emberek, abszolút mondhatták rájuk, hogy mesterséges intelligencia. Nem is él arra használom amire akarom.

Jelenleg a klónokat élő személynek tekintjük. Ezért tiltott a klónozás. De mi van akkor, ha holnap egy cég bejelenti hogy megalkotott egy olyan klónt aminek az értelmi szintje nem éri el az emberét? Tehát ezt az elkölcsi dilemmát kellene megoldani. Egy másik megoldás az lehetne, hogy egy ember tudatát digitalizáljuk. Ahogy azt a Transzcendens című filmben láttuk. (Szerintem az egy messze alul értékelt film mert kiváló lett.) Aztán annak a digitalizált tudatnak az értelmét kellene korlátozni. Vagy eleve korlátolt elmét kellene digitalizálni.

Ha ezt az erkölcsi dilemmát is megoldjuk és ezt megtennénk, akkor is létre jöhetne egy mesterséges intelligencia.

De a tudat digitalizálásról sem gondolkodnak még elvi szinten sem. Csak a filmekben.

Programozással viszont sosem fog létrejönni mesterséges intelligencia.

2021. nov. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Édes szociopata...
2021. nov. 7. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!