Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az alumínium ételhordóból...

Az alumínium ételhordóból kioldódhatnak káros anyagok forró ételek hatására?

Figyelt kérdés
2010. szept. 4. 19:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Forró étel hatására nem oldódik az alu.1000 fok az olvadáspontja ráadásul.Megint olyanok állítanak marhaságot akik nem értenek a kémiához. Az éthordó ráadásul ötvözött alumíniumból van.Csak elég erős savasságtól vagy lúgosságtól oldódik az alu de akkor meg az étel már fogyaszthatatlan lenne. Én 70 éves vagyok és azóta használok alu edényt és semmi bajom ,sőt.Ja hogy én értek hozzá mert vegyész vagyok?
2010. szept. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Akkor megnyugodtam.
2010. szept. 4. 20:01
 3/17 anonim ***** válasza:
77%
Az előző hozzászólásomban nem írtam oda a hogy a szilumin nevű ötvözetnek 1000 fok körüli az olvadáspontja ami a leggyakoribb alu ötvözet.
2010. szept. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Ájhevnó ***** válasza:
100%

Azért ennyire nem egyszerű.

Az savas, például ecetes dolgok bizony oldhatnak bele ezt-azt. Manapság nem is ajánlják az alumínium tányérok, fazekak, poharak használatát.

2010. szept. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%
Annyit tudni kell hogy a fémek savakban való oldódásakor van egy töménységi pont ami alatt nincs oldódás. Az nem úgy van hogy 20%-os ecet is old és 1%-os is. És az aluedények ötvözetek ami csökkenti az oldódás lehetőségét.
2010. szept. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Ájhevnó ***** válasza:

Te pusztán az oldódás részét vizsgálod, de több tanulmány igazolja, hogy már vízforralásnál is kerülnek mérgek a vízbe!

Ráadásul folynak kutatások az alumínium-tárolók(pl sörösdobozok), -edények, és a Parkinson-kór kapcsolata közt is.

Vegyészhez, vagy kémikushoz van szerencsém?:)

2010. szept. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Ájhevnó ***** válasza:
Alzheimer kór, elnézést.
2010. szept. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
ha előtte megsúrolod az az alu ételhordót, jól kimutatható mennyiség beoldódik a kajádba;)
2010. szept. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
De még mindig jobb, mint a műanyag, nem?
2010. szept. 5. 12:46
 10/17 anonim ***** válasza:
Az emberiségben a rák okozta halálálozások grafikonja, hajszálpontosan egybeesik az élemezési célú evőeszközök és edények használati időgrafikonjával.
2010. szept. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!