Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ceruza elem kontra ceruza akksi ?

Ceruza elem kontra ceruza akksi ?

Figyelt kérdés
Ha veszek egy neves elemet és veszek egy neves akksit, akkor az akkumulátor kevesebb ideig szolgáltatja az energiát. Mi a kettő közti váltószám ? Persze az is lehet, hogy hamisítványokat veszek a piacon. Szóval van erre valami technikai adat, hogy teszem azt az akksi csak fele annyit produkál, mint az elem ?
2021. dec. 14. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt megnézheted:

[link]

Nagyjából hasonló a ceruza elem és ceruza akkumulátor kapacitása. A fő eltérés a feszültségben van. Az elemek feszültsége névlegesen 1,5 V, az akkumulátoroké 1,2 V. Olyan készüléknél, amelyiknél fontos, hogy meglegyen az 1,5 V, vagy több elem esetén ennek többszöröse, ott nem biztos, hogy az akkumulátor megfelel. Például az órákhoz 1,5 V-os elem szükséges. Működnek akkumulátorról is, de mivel ezek feszültsége eleve kisebb, hamarabb érik el azt az értéket, amelynél az órák megállnak. Nekem van egy olyan órám, amelyik ugyan megy akkumulátorról, de az akkumulátor feszültségének csökkenése miatt hamar elkezd késni. Például egy rádió teljesen jól működik akkumulátorral is, legfeljebb a kisebb feszültség miatt csökken a maximális kimeneti teljesítménye.

2021. dec. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"van erre valami technikai adat"

Sok paramétertől függ, de guglival akár a képek között pl: alkaline li-ion discharge curve

2021. dec. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2021. dec. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Technikai adat:

Kapacitás: mAh•V

De nem tudom, találsz-e mAh adatot egy alkáli elemhez.


Plussz én úgy jártam, hogy a tökéletesen töltött 1.2V-os NiMh akkura azt érzékelte a fényképezőgép, hogy túl alacsony a feszültség és kikapcsolt.

2021. dec. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ott vannak a mAh értékek a 3. linken.
2021. dec. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!