Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy buta kérdés ? Csináltattam...

Egy buta kérdés ? Csináltattam egy vaskeretes ágyat, amit feketére színtereztek. Szeretem, mert a matracot 3-4 évente ki tudom cserélni. Ez a heppem. Viszont eszembe jutott, hogy nem kell leföldelni ?

Figyelt kérdés
2021. dec. 26. 10:53
 1/8 MGéza ***** válasza:
Minek is kéne? Egy normális háztartásban nem nagyon fordul elő olyan eszköz ami földeletlen, ha meg igen akkor baj van. Statikus töltés legfeljebb pár mv, azért nem érdemes.
2021. dec. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! Akkor nem csap belém a villám ?
2021. dec. 26. 11:15
 3/8 MGéza ***** válasza:
100%
Ha nem húz át a falban a vezeték vagy a konnektor akkor nem. Maga a ház fala nem vezeti az elektromosságot.
2021. dec. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt mit jelent, hogy áthúz a vezeték ? Az ágytól kb. cm-re van egy konnektor. Van amikor a telefon töltőn van és úgy telefonálok az ágyból. Az áthúz?
2021. dec. 26. 11:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem húz át. Én elég sok ideig aludtam vaságyon. Nincs ilyen dolog.
2021. dec. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 MGéza ***** válasza:
100%

Azt jelenti, hogy a villámcsapás mely jellemzően nem a házba hanem inkább a magasfeszültségű vezetékbe fog belecsapni, a vezetékeken fog áthúzni és főleg az elektromos eszközöket fogja tönkretenni, tehát például épp a töltőn van a telefonod akkor lehet hogy annyi neki. Te legfeljebb közvetve, hőhatás következtében vagy kis veszélynek kitéve, például megolvad a műanyag burkolat és enyhe égési sérüléseket szenvedsz, tehát semmi komoly.

Magába a vaságyba valószínűtlen hogy elektromos töltés jut, hacsak sérül töltővezetéken keresztül nem érintkezik a konnektor közvetlenül az ággyal, szinte minden más esetben kizárt.

2021. dec. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem te aggódsz az öngyújtó miatt
2021. dec. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! Nem aggódom az öngyújtó miatt !
2021. dec. 26. 20:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!