Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy volt ennyire sikeres az...

Hogy volt ennyire sikeres az 5G hálózat kiépítése egy világjárvány közepette?

Figyelt kérdés

Tudtommal nem esszenciális tevékenység telefonhálózatok építése járványok idején.


Ugyanakkor még az sem számít ha a repülő ipart tönkreteszik teljesen a mikro hullámaikkal?


Megáll az ész esküszöm, ezek a pénzügyi érdekek annyira gusztustalanok, hogy senkit nem érdekel semmi.


Az elit pedofil, morálisan lecsúszott, és ezek erőltetik ránk a sok szhart mi meg tétlenül nézzük.


[link]


2022. jan. 18. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért volt sikeres, mint a legtöbb internettel kapcsolatos üzlet és fejlesztés.
2022. jan. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze a kettőnek egymáshoz? Úgy teszed fel a kérdést, mint ha a hálózatkiépítő embereknek az egészségüggyel kellene foglalkozniuk.
2022. jan. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 2*Sü ***** válasza:
100%

> Hogy volt ennyire sikeres az 5G hálózat kiépítése egy világjárvány közepette?


Igény van, de főleg lesz rá.


> Tudtommal nem esszenciális tevékenység telefonhálózatok építése járványok idején.


Mit értesz esszenciális tevékenység alatt? Illetve járvány idején csak esszenciális tevékenységet lehet folytatni? A Lego vagy a ceruzafaragó gyártás mennyiben esszenciálisabb tevékenység? Csak mert járvány ide vagy oda, azt is gyártanak.


(Amúgy a járványügyi intézkedések miatt sokkal nagyobb terhelés éri a telefonhálózatot, a hívások és az internetforgalom szempontjából is, tehát a járványhelyzet még inkább felgyorsította a hálózat fejlesztését.)


> Ugyanakkor még az sem számít ha a repülő ipart tönkreteszik teljesen a mikro hullámaikkal?


Én olvasok híreket, de úgy érzem valamiről lemaradtam. Melyik repülőipari szereplő ment tönkre *azért*, mert az 5G hálózat zavarná a csapadékmennyiség mérésére szolgáló időjárási műholdakat?


Mert ugye az elméleti probléma az, hogy az 5G használ egy olyan frekvenciatartomány, amit a 3G, 4G nem használt. Ez ugyan nincs átfedésben az időjárási műholdak által használt frekvenciatartományával, de viszonylag közel van hozzá, eléggé közel ahhoz, hogy némi „áthallás” miatt csökkenjen a mérési pontosság. Nyilván a bolhából elefánt elven ebből aztán az időjárás jelentés és előrejelzés teljes ellehetetlenülését, ennek okán meg a repülés ellehetetlenülését vizionálták néhányan.


Pedig erről szó sincs. Ott, ahol potenciálisan nagyobb az 5G lefedettség – a szárazföldeken, ott is a lakott területeken –, ott a csapadék mérésére más, adott esetben pontosabb eszközök is rendelkezésre állnak. Ahol meg csak műholdas mérésre van lehetőség – pl. az óceánokon –, ott meg pont azért nincs 5G lefedettség, amiért nincs más csapadékmennyiség mérési lehetőség.


És attól, hogy a csapadékmennyiség mérés kicsit pontatlanabb, attól még nem fog összeomlani az időjárás előrejelzés, pláne nem a repülés, ami természetesen használ időjárás előrejelzési adatokat.


Eleve ez a probléma inkább elmélet, mint gyakorlati. Én nem tudok olyan esetről, ahol ez komolyabb tényleges problémát jelentett volna, pedig azért vannak országok, ahol igen előrehaladott az 5G hálózat kiépítése.


> Megáll az ész esküszöm, ezek a pénzügyi érdekek annyira gusztustalanok, hogy senkit nem érdekel semmi.


El foglak keseríteni, de egy piaci alapon működő bármilyen vállalkozás vagy cég elsősorban pénzügyi érdekek mentén működik. A sarki pékség is, a sörgyár is, a kisvendéglő is, meg persze a nagyobb cégek is. Nem csak és kizárólag piaci alapon hoznak döntést, de elsősorban az üzleti szempont a mérvadó.


És ez bizonyos esetekben gond. Ezért kell az állam, aminek részben a piac szabályozása is a feladata, illetve a közérdeknek az érvényre juttatása.


De az 5G esetén pont nem gond ez. Az 5G-nek nincsenek hátrányai. Igen, alulinformáltságból, félreinformáltságból, meg az ember érthető, de nem racionális paranoid működéséből mindenféle konteók születtek az 5G-ről is, mint sok minden másról is, de objektíven nézve nincs semmi probléma az 5G-vel. (Anno a mobiltelefonok elterjedésével mindenki azt vizionálta, hogy többszörösére nő az agyrákos esetek száma, meg az impotencia. Aztán valahogy ez mégsem történt meg. A mikrohullámú sütőnél is megvoltak – sőt ma is megvannak – ezek a tévhitek. Előtte meg mondjuk az elektromos hálózattal kapcsolatban voltak meg a ma már igencsak megmosolyogtató tévképek.)

2022. jan. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert megnőtt az igény az információs hálózatokra, ezért tudtak ennyit fejleszteni.
2022. jan. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!