Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Rezsóra rátettem egy agyagcser...

Rezsóra rátettem egy agyagcserepet és úgy 1,5 perc múlva rettenetesen büdös lett. A rezsónak a spirál nyomát is rajta hagyta. Mitől lehetett?

Figyelt kérdés

A cserépnek (amikor kaptam) nem volt szaga, de egyébként le is mostam.

A rezsó pedig azt a büdösséget sem üresjáratban, sem pedig akkor nem produkálta, amikor főztem rajta.



2022. ápr. 6. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy agyagból van, nem öntött műanyag vagy ilyesmi? Nem olvadt meg, nem deformálódott el a hőtől?
2022. ápr. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez használt cserép volt, akkor arra tudok gondolni, hogy valamilyen vegyszeres, tápanyagos vízzel öntözték a korábbi lakóját, és a cserép beitta, most pedig az a vegyszer bomlott hő hatására.
2022. ápr. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Esetleg valamilyen (nem ráégetett) zománc van a cserépen, az szaglott a hő hatására.
2022. ápr. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az, hogy biztos, hogy agyagból van-e, erre nem tudok válaszolni, csak arra, hogy nem műanyagból, mert hallani amikor megkocogtatom, hogy annak agyagnak kell lennie, de azt nem tudom, hogy a cserép készítésénél nem került-e bele valami mesterséges (adalék) anyag.

(Nem, nem olvadt meg és el se deformálódott.)


Köszönöm 2-es a gondolatot!

Szinte 100%, hogy mesterséges anyagból keletkezett a szag, mert rettentően büdös és tapasztalataim szerint nem éreztem ilyen szagot bármilyen természetes anyag hővel való érintkezése során.


3-as! Úgy érted, hogy egy zománc bevonat lenne rajta?

Miután megkaptam, utána sokáig áztattam és lemostam (mosószódával is kezeltem, mert fekete volt, de a fekete szennyeződésnek nem volt szaga, tehát természetes dolog lehetett – egyébként ahol ráégett a fűtőspirál nyoma, azon a területen nem sok feketeséget látok. A pórusokban van még valamennyi fekete szennyeződés, de minimális (lásd a később linkelt képet).), sőt le is csiszoltam.

Több képet linkelek, mert nem tudtam most megfelelő fényviszonyok között fényképezni, de talán az első sikerült a legjobban.

[link]

[link]

[link]

[link]


A gondolatokat köszönöm mindenkinek!

2022. ápr. 7. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!