Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy matematikai segítség kéne...

Egy matematikai segítség kéne egy eszköz megtervezéséhez nagyon hálás lennék?

Figyelt kérdés

Ez egy félgömb alakú "kosár" (értsd drótfonat) aminek a méretét köbcentiben adták meg.. A kérdés az lenne hogy az x köbcenti nagyságú félgömbnek mekkora az alján az átmérője...


Ez egy 500 köbceni űrtartalmú tárgy. Aki van olyan kedves és válaszol kérem írja le a kiszámítás módját is mert még több tucat további méretet kéne kiszámolni, amit már meg tudok oldani ha tudom hogyan kell.. KÖSZÖNÖM!


2010. szept. 15. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Én ezt úgy értelmezem, hogy van egy térfogatod, amiből kell egy átmérő. A félgömb térfogata 500cm3, akkor a gömbé 1000cm3, gömb térfogat így áll elő:

[link]

4/3*pi*r^3=V (r a gömb sugara)

Ebből megvan r, aminek a duplája a d.

2010. szept. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Gömb térfogata= 4/3*r3*pi

A félgömb térfogata= 2/3*r3*pi= 500 cm3

r=6,2 cm , átmérő=12,6 cm ha el nem csesztem vmit.

2010. szept. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi de az a baj h a sugarat nem ismerem...Tehát nem a sugárból kéne kiszámolni a térfogatot hanem fordítva a térfogatból a sugarat ennek mi az egyenlete?
2010. szept. 15. 20:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Most írták le ketten is..
2010. szept. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Gömb térfogata= 4/3*r3*pi

A félgömb térfogata= 2/3*r3*pi= 500 cm3

r=6,2 cm , átmérő=12,6 cm ha el nem csesztem vmit."


Csak a legvégén a sugár 2vel való felszorzását:) 12,4

2010. szept. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!