Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Érdekelnének orvosok által...

Érdekelnének orvosok által gyakran használatos szavak?

Figyelt kérdés

(Boccs hogy így tettem fel a kérdés, ez egy kijelentés volt igazából)

Tehát érdekelne hogy mikről beszélnek az orvosok a "hátam mögött"

Például múltkor azt a szót hallottam a fül orr gégésztől, hogy "deviancia" (a megszokottól eltérő dolog)

Tudtok még hasonló szavakat?



2022. máj. 14. 09:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Van egy érzésem, hogy nem devianciát, hanem deviációt (septumdeviációt) mondott a fül-orr-gégész, ami orrsövényferdülést jelent. Egyben jó példát adtál arra, miért veszélyes a féltudás, és miért érdemes inkáb megkérni az orvost, hogy mondja el közérthetően a mondandóját.
2022. máj. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igaz 1-es, vagy biztos itt is tud pár ember válaszolni rá.

De vmi olyant mondott hogy "nem túl a deviencia", mert később mondta is hogy nincs szükségem műtétre, meg azt is hogy a nyelvgyök okozhatja a horkolásomat.

2022. máj. 14. 10:13
 3/10 A kérdező kommentje:
Bocsi egy kicsit pontatlanul írtam le a dolgokat...
2022. máj. 14. 10:13
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért mi találjuk ki, hogy miket értettél félre? Kérdezd meg az orvosodat, hogy mit gondol, mit látott.
2022. máj. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mozaiknak van ilyen orvosi szótára, laikusok számára, többször láttam már a hirdetését.


De amit nem neked mond az orvos, az nem feltétlenül tartozik rád.

2022. máj. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

5-ös!

Minden rám tartozik, amit az én vizsgálatommal kapcsolatban mond az orvos.

2022. máj. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Van abban igazság, hogy az orvosok egymás közötti kommunikációját időnként könnyű félreérteni, stb, és hogy alapvetően azokra az információkra érdemes támaszkodni, hallgatni, stb, amit az orvosok közvetlenül a páciensnek mondanak azzal, hogy ezt kell tudnia, ezt kell csinálnia, ezzel kell tisztában lennie. Meg amit a kérdésekre válaszolnak. Én is orvos vagyok, és sokszor beszélünk olyasmit, ami lehet furán hangzik, sőt, nem egyszer fordul elő, hogy vizit alatt egy egészen másik beteg ágya mellett állva egy egészen másik betegünkről diskurálunk a kollégákkal egész hosszan. Ilyenkor azért általában szoktunk egy idő után szólni a betegnek, aki mellett állunk, főleg, ha negatív dolgok is elhangoznak, hogy most amúgy nem önről, hanem egy másik betegről beszélgetünk, ami épp elhangzik, az rá nem vonatkozik. Amúgy meg még a gimnáziumban mondta a 40 körüli biosz tanárunk, hogy ő azt tanácsolja, hogy amit az orvosok egymásnak írnak, és nem mondják a betegnek, hogy azt olvassa el, azt nem szabad, nem ajánlatos elolvasni. Mondta, hogy pár hónappal ezelőtt volt egy problémája, fájt eléggé a háta. Elment ortopédushoz, hogy mi van, az meg elküldte CT-re, adott beutalót. Hát, ő meg laikusként megnézte, mi van arra írva. És nagyon megijedt, amikor meglátta ezt a diagnosztikai kérdést: Becterew-kór?. Mondta, hogy rettenetes két hete volt akkor, mert ennyi idő telt el, mire a CT eredménnyel tudott menni kontrollra. De komolyan, már elképzelte magát, ahogy pár év múlva hajlott háttal, még pár évvel később meg már ezzel a sétapálca szerű gerinccel jön majd, sétál be hozzánk, rettenetes volt. Na, két hét múlva újra eljutott az orvoshoz, már az eredménnyel. Az orvos mondta, nagyszerű, pont úgy van, ahogy már előre sejtettem, csak valami kis gyulladás, nyilván megerőltette, attól van, pihenjen, nyújtson, kenje egy kis gyulladásgátló krémmel, tök jól rendbe fog jönni. De a tanár úr nem állhatta meg, hogy megkérdezze, hogy na de doktor úr, akkor mi ez a "Becterew-kór?". Mire az orvos csak legyintve azt mondta: "ja, csak random ráírtam valami azért, hogy megvizsgálják"
2022. máj. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Tök érdekes a kérdésed. 14 évesen kerültem kórházba hosszú hetekre. Annyi feszültséget okozott bennem, hogy nem értettem, mit mondhatnak az ágyam fölött, hogy gimnáziumba kerüléskor a latin nyelvet választottam idegen nyelvként, később pedig egyetemen is latin szakosként diplomáztam.

Nem bántam meg a dolgot :)

Meghatározta az életemet...

2022. máj. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"Tök érdekes a kérdésed. 14 évesen kerültem kórházba hosszú hetekre. Annyi feszültséget okozott bennem, hogy nem értettem, mit mondhatnak az ágyam fölött, hogy gimnáziumba kerüléskor a latin nyelvet választottam idegen nyelvként, később pedig egyetemen is latin szakosként diplomáztam.


Nem bántam meg a dolgot :)


Meghatározta az életemet"


Az angol nyelvet is erdemes tanulni, hiszen ok is sok latin eredetu szot hasznalnak.

2022. máj. 15. 21:00
 10/10 A kérdező kommentje:
"Over 60 percent of all english words have Greek or Latin roots"
2022. máj. 15. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!