Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen csövek kellenek?

Milyen csövek kellenek?

Figyelt kérdés
Van egy kút amit meg akartam mérni, de telenőtte egy gyökér, de emlékeim alapján 6-10m mély lehet. A cső, ami feljön, külső átmérője 34,2mm. A talajszint felett kb. fél méterre volt a szívattyú. Kb. 4m-en van az 1. emelet, és szerintem a kert vége is. A kert vége légvonalban mondjuk 90, elvezetve 130m, a ház olyan 20m. Milyen csővel lehet rendes nyomás az emeleten, és a kert végén, amivel lehet locsolni, messzire, nem csak gyengén kifolyik a végén? 22,5mm-es csövön megy a bojlerbe. A házba talán 26,8mm-es csövön jön be. 25mm-es csövön megy ki a házból a kertbe.

2022. máj. 20. 13:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Az egész rendszert rendesen át kell gondolni, nem csak a csövek átmérője számít!


Ez mérnöki feladat, helyszínszemlét és számításokat igényel. Nem lehet egy ilyen fórumon csak úgy választ adni a kérdésedre.

2022. máj. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Szerintem ez a véleményed.
2022. máj. 20. 13:59
 3/17 anonim ***** válasza:
96%

"de emlékeim alapján 6-10m mély lehet. A cső, ami feljön, külső átmérője 34,2mm. A talajszint felett kb. fél méterre volt a szívattyú"

Egészen biztosan kevesebb mint 10 m a mélység, mert 10,5 méter mélyről nem tud semmilyen szivattyú felhúzni vizet. Már az is elég necces, ha 7-8 méter mélyen van a víz.

2022. máj. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
14:07 pontosan leírta a dolgot. Annyit tennék hozzá hogy ez egyetlen szivattyúval cefetül nehéz dolog. Még egy kellene, amivel egy túlnyomásos rendszert lehetne kialakítani. Kérd ki szakember véleményét, jobban jársz!
2022. máj. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom, hogy próbáltam reális mélységet írni, hogy ne is túlozzak. Ma csináltam először egy madzagot bevonalazva, kötöttem rá egy vasat, de aztán mint mondtam, a gyökértől nem tudtam leengedni. De egyszer kitisztítottuk, és olyan mélynek képzelem. Voltam én is lent, és láttam fentről mást. Olyan szívattyú volt, hogy egy villanymotor 750W 2800 valami /m gondolom fordulat/perc. Egyébként én most szakembereket kérdeztem, nem véleményeket.
2022. máj. 20. 14:23
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

#5 Tehát egyáltalán nem vagy tisztában lényeges adatokkal.

Több adatot viszont egyáltalán nem adtál meg!

Milyen kútról van szó pontosan (ásott, fúrt, ?), mekkora a vízhozama, mekkora a nyugalmi és dinamikus vízszintje?

Hol és milyen nyomásra és mekkora vízmennyiségre van szükséged?

Ezek a legfontosabb adatok és akkor még egyéb nyalánkságokról ne is beszéljünk. Hidd el, nem fogod kitalálni mit és hogyan kell csinálnod, még akkor sem, ha itt valaki megmondja a tutit. Keress egy szakembert, majd ő a helyszíni felmérés után megmondja mit kell csinálni.

2022. máj. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Szerintem meg ezek nem befolyásolják azt amit kérdeztem. De egyébként, ha olyat kérdeztem volna, amihez ez is kell, akkor se kérdeztem volna, ha ezt tudnám. Az a lényeges, hogy milyen mélyről, milyen magasra, milyen hosszú csövön milyen nyomás kell. Ebből én elmondtam, hogy milyen nyomás kell, meg a többit is. Az meg, hogy valamire elég-e a kút vize, az tök mindegy, mert annyira elég, amennyire elég, ha tudom, akkor se lesz benne több víz.
2022. máj. 20. 15:05
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Az #1 hozzászólása nem egy akármilyen laikus "vélemény", hanem komoly szakvélemény, mely tényszerűen közli, hogy a kérdező semmilyen releváns információt nem adott meg egy komplex mérnöki feladat megoldásához, mely általában fizetett munkaként kerül elvégzésre.


Természetesen a feladat megoldására a válaszadó képes, ezért átlátja a feladat összetettségét és jó szándékkal figyelmeztette a kérdezőt a többség számára egyértelmű tényre, de a kérdezőtől köszönet helyett, csak egy félkegyelmű megjegyzést kapott cserébe.

2022. máj. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező írta:

"Ebből én elmondtam, hogy milyen nyomás kell, meg a többit is."


Válasz:

Visszaolvasva egyetlen tisztességgel számszerűen megadott adatot sem találtam nyomásra vagy vízszállítási kapacitásra! Kb. annyi a téma, hogy "qurvajó sprickójjon mindenhó!"


A szivattyú paramétereiről sincs semmi lényeges, csak később említésre kerül, hogy negyed kilowattos, ami a napjainkban mindenhol árult olcsó és rossz hatásfokú gépeknél elég gyengécskének tűnik, de háztartási mosogatóhoz, meg zuhanyozáshoz talán elég.


Kimeneti puffertartály van? Szabályzástechnika van? Milyen a rendszer elvárt stabilitása? Napi kihasználtság? És alaphangon felmerül még jó néhány efféle fontos kérdés egy témához értő ember fejében.

2022. máj. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ne bonyolítsátok túl. A leglényegesebb adat a kút mélysége. A szivattyúd 8 méterről fel tudja szívni ? A szivattyú mennyit tud nyomni, ezt az adatot ismered ? A szivattyú után minden egyes magasságban mért méter 0,1 BAR nyomásesést produkál. Vagyis számszerűleg egy példa. A hálózati víznyomás mondjuk 4 BAR az első emeleten, az ugyanazt jelenti, mint ha a szivattyúd 44 méter magasra tudja nyomni a vizet. (40 + 4 méter) A cső átmérők csak a vízhozamot növelik, nem a nyomást. Egy átlag házban fél colos csövekkel (21mm külső átmérő) van megoldva a vízellátás
2022. máj. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!