Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha egy perc alatt 1 liter...

Ha egy perc alatt 1 liter hidrogént akarok előállítani elektrolízissel, akkor hány wattal kell hogy működjön a szerkezetem?

Figyelt kérdés
2022. jún. 2. 23:34
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

"1 liter hidrogént"

Gázok mennyiségét nem szokás literben megadni. Tök mindegy, hány wattal működteted, ha egy 1 literes tartályban gyűjtöd, akkor pont annyi lesz. :)

2022. jún. 3. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Úgy imádom ezeket a vizsgáztató trollokat. Fogják a szorgalmi házi feladatukat, utána kiírják a "tudományok" rovatba kérdésként a banális technikai feladatot. Az #1 lényegében korrektül meg is válaszolta a kérdést, és valamilyen állat már le is pontozta!


Amúgy a gyengébbek kedvéért légköri nyomásra is ki lehet számolni a feladványt, ekkor egy számérték is kijön:


Tehát nekem 1l H2-re (1,013*10^5 Pa) 8570 C töltés jön ki. Ez 143 ampert jelent percenként. Ha ezt az áramot kb. 3V feszültség mellett pumpáljuk, akkor 430 W körüli teljesítményigényünk van!


(Azért számoljon utána még valaki más is - hátha elbaxtam valahol...)

2022. jún. 3. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én ehhez nem értek.

Azt viszont tudom, hogy nincs olyan hogy amper percenként.

Olyan van hogy X amper egy percig, vagy egy percen keresztül, de olyan hogy percenként valamennyi amper, olyan nincs.


Mindegy.

Fiam most tanult vízbontásról, meg a gázokról.

Csinálnék neki egy kis bemutatót.

Lufiba vagy egy egyszerű nejlonba engedném a gázt.

Csak jó lenne ha nem kéne több órát várni.

2022. jún. 4. 14:46
 4/10 anonim ***** válasza:

#3 - kérdező írja:

"Azt viszont tudom, hogy nincs olyan hogy amper percenként.


Olyan van hogy X amper egy percig, vagy egy percen keresztül, de olyan hogy percenként valamennyi amper, olyan nincs."


Válasz a #2 válasz írójától:

Ó szegény kérdező, hajnali négykor nem a legpontosabban fogalmaztam meg valamit őkegyelmének, ami persze mindenki más számára teljesen egyértelmű és nem is vezet tévedéshez.


Persze hogy 143 amper volt értve folyamatosan az elektrolizátorba, ami bizonyos elektromos töltésmennyiséget definiál PERCENKÉNT, ami definiált anyagmennyiségű molekuláris hidrogént definiál PERCENKÉNT - pontosan amit a nagyérdemű kérdezett - ugyebár?


Mellesleg úgy jött ki ez a bizonyos "143 amper/1 perc", hogy előtte egy áram/időegység dimenziójú mennyiség lett meghatározva, tehát egy bizonyos elektromos töltésmennyiség - így lényegében nem is hibás a megfogalmazás. Tehát igenis VAN OLYAN, és VAN ÉRTELME az "X amper/1 perc" mennyiségnek - ami pontosan X*60 Coulombnyi ELEKTROMOS TÖLTÉSMENNYISÉGET definiál!


Ha valaki buta egy feladathoz és ezért segítséget kér hozzá térítésmentesen, akkor legalább köszönje meg, hogy kiszámolta neki valaki!


(Elég sokan zöld-pontoztak, úgyhogy valószínűleg hajnali négykor se néztem be a számolást.)

-----

Még megjegyzem: A gumilufi csak néhány percig alkalmas hidrogén tárolására.

2022. jún. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Elnézést, a 4-es válaszban (16:25) már sikerült jól elírnom a dolgot, tehát helyesen:


"Mellesleg úgy jött ki rosszul megfogalmazva ez a bizonyos "143 amper percenként", hogy előtte egy áram*időegység dimenziójú mennyiség lett meghatározva, tehát egy bizonyos elektromos töltésmennyiség - így lényegében nem is túl hibás a megfogalmazás. Tehát igenis VAN OLYAN, és VAN ÉRTELME az "X amper*1 perc" mennyiségnek - ami pontosan X*60 Coulombnyi ELEKTROMOS TÖLTÉSMENNYISÉGET definiál!"


Mindezt a fogalmazási hibát leszámítva a fentebbi számítás korrekt!

2022. jún. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kiegészítés:

Tehát mi is volt a főbenjáró bűnöm a #2 hozzászólásban? Az "amper percenként" helyett "amperperc"-et kellett volna írni, ami manapság már ritkán használatos megfogalmazás - Tótiai magyarként ezért sajna eltévesztettem a dolgot.

2022. jún. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szóval akkor most mennyi kell?

Számszerint!?

2022. jún. 5. 00:52
 8/10 anonim ***** válasza:

Elolvastad a kettes választ végig? Ott 430 watt van írva a szükséges teljesítményre!


A pontos érték természetesen függ az alkalmazott eszköz minőségétől és az elektromos tápegység hatásfokától is. Ne feledkezz meg arról se, hogy naszcens hidrogén és oxigén keletkezik a folyamatban. Mikor ezek molekulává egyesülnek, számottevő hevülést okoznak, tehát egy komolyabb készülékeket hűteni kell!

2022. jún. 5. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Helyesen: "készüléket"


P.S.

Ne légy irigy, videót készíts a műveletről (on line stream-et használj ha lehet), hogy az internet népe ne maradjon le a várható izgalmas fejleményekről! :D

2022. jún. 5. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ez jó ötlet. De amúgy van több tucat hasonló videó a neten.

Csak sajnos egyik sem írja, hogy mekkora teljesítmény kell.



1-nek még írnám, hogy láttam egy videót gyári géppel, ami vízből árammal gázt állít elő és ezzel lehet forrasztani/hegeszteni.

A hátulján a gáz liter/percben volt megadva!

2022. jún. 6. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!