Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mérted-e már, hogy tűző...

Mérted-e már, hogy tűző nyári, déli napsütésben az aszfalt hány fokra melegszik fel? Esetleg más sötét jól nyelő vizszines felület pl. a kátrányos papír? Vajon eléri-e a víz forráspontját? Ha igen, hol volt ez? (országrész)

Figyelt kérdés
2008. dec. 19. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem mértem, de a víz forráspontját biztos nem éri el, olyan 60-70 fokra tippelem.
2008. dec. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A mi éghajlatunkon 60 fok körül érheti el kedvező esetben (minimális hő visszaverődés és 90 fokos beesési szög). Talán az egyenlítő körül 80 fok, de a forráspontot ott sem éri el.
2008. dec. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt biztosan: A naprendszer Nap nevű bolygóján, de vigyázz mert elolvad a hőmérő!:)

Egyébként én már próbáltan nem aszfalton hanem egy asztalon, de a hőmérő csak kb. 53°C-ig tudott mutatni, ezért szerintem kb. 60°C lehet.

2008. dec. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
31%
Nem mértem még de nyáron sokszor mászkálok mezitláb és hát nagyon forró xD
2008. dec. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
81%

a bitumen lágyulási pontja (függ az adalékoktól is) 80 fok felett van. Arra biztosan emlékszem, hogy gyerekkoromban egy-egy meleg nyári napon bizony egyes helyeken tocsában állt az aszfaltból "kiolvadt" bitumen.


ebből azt mondom, hogy 80ig biztosan felmehet megfelelő körülmények között.

2008. dec. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!