Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért hoz létre a cianoakrilát...

Miért hoz létre a cianoakrilát pillanatragasztó sokkal erősebb kötést azonnal, ha a ragasztáskor megszórjuk szódabikarbónával ?

Figyelt kérdés

A youtube-on javasolták, és kipróbálva, tökéletesen bevált.

Mi lehet a kémiai reakció ?



2022. jún. 22. 14:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%

Ez egy fszság.


Előbb ragasztasz össze két műanyagot, ha előtte meglágyítod mindkét összeragasztandó felet, mint hogy szódabik.nával megszórva jobban kössön valami.


Ennyi erővel homokkal is megszórhatod. Vagy sóval, porcukorral, de hogy pikánsabb legyen adjál hozzá fahéjat is!

2022. jún. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1/1 - egyáltalán elolvastad a kérdést ? Akkor itt most idéznék magamtól:


"A youtube-on javasolták, és kipróbálva, tökéletesen bevált."


Lefordítom neked: én személyesen egy haverom segítségével ragasztottam vele műanyagot, és kb. egy percen belül rohadt erősen megkötött az a két darab, ami korábban simán csak a pillanatragasztóval rohadt gyenge és törékeny lett, így két alkalommal is újra eltört. Most meg fűrészelni is lehetne, úgy tart, mint a beton. Erről van szó, amit személyesen ellenőriztem le, nem valami képzelődés, ahogy hitted. De te is leellenőriheted, meg bárki, ugyanaz lesz az eredménye. Vagy beszólni, kötekedni azt könnyebb ? Ja értem. Engem csak a magyarázata érdekel, nem a vélemények.

2022. jún. 22. 19:37
 3/12 anonim ***** válasza:
16%
Valószinűleg nem raggaszt jobban. Térkitöltésre szokták használni ezt megoldást, meg arra hogy egyáltalán megszáradjon csak ugy magától. Mert a pillantraggasztó akkor köt meg, mikor a felűleteket összenyomva, elzárjuk a levegőtől.
2022. jún. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%
Álmodjál szépeket kérdező! Mi van, nincs jobb dolgod a nyári szünidőben?
2022. jún. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

A cián és cianid alapú ragasztók kovalens kötésekkel is kapcsolódnak pl a szerves felületekhez, amely kötésekre nagy valószínűséggel nem lesz jó hatással a szódabikarbóna. Persze le kéne tesztelni...


De ha műgyantákba apró szálas anyagokat keversz (de még esetleg egyes porokra is igaz lehet) akkor az jó eséllyel erősíteni fogja a kötést.


Általánosítani viszont nem lehet!

2022. jún. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

#5 folyt


Persze a szálas anyagoknak nagyobb húzó szilárdsággal kell rendelkeznie mint a műgyantának. Csak akkor fogja növelni a ragasztás szilárdságát

2022. jún. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

A cianoakrilát (pillanat) ragasztó a nedvesség hatására polimerizálódva és polimer szálakat alkotva hoz létre erős kötést a ragasztandó felületek között. Tehát nem a levegőtől kell elzárni, mint azt 3/6 írta, hanem a levegőből nyeri a nedvességet a kémiai reakcióhoz.

A szódabikarbóna ehhez kémiailag nem tesz hozzá semmit, csupán egy térkitöltő szerepet kap, mivel a szódabikarbóna és a pillanatragasztó keveréke egyfajta betonhoz hasonlatos végeredményt produkál.

2022. jún. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7/7 anonim: Hálásan köszönöm a kifejtést, valami ehhez hasonlóan lelkiismeretes választ vártam !! :)
2022. jún. 23. 09:43
 9/12 anonim ***** válasza:
Ráadásul - mivel a szódabikarbóna nem oldódik fel - ezért később a nedvesség feloldhatja az így kapott kötést!
2022. jún. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 qkker1 ***** válasza:
100%
Valamelyik Parkside-os Face csoportban leírták, hogy miért köt jobban, ha lesz időm , megkeresem.
2022. jún. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!