Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szóval mit jelentenek ezek a...

Szóval mit jelentenek ezek a leírások? Milyen benzin kell, és miért kell 2-szer több a rosszabb olajból? és a benzinnél mit jelent a motoroktán, és a másik oktán, ami nagyobb?

Figyelt kérdés

J AVA S O LT Ü Z E M A N YA G : A M O T O R

TANÚSÍTVÁNYÁNAK MEGFELELŐEN 89 ([R + M]

/ 2) VAGY ANNÁL MAGASABB OKTÁNSZÁMÚ

GÉPJÁRMŰBENZINNEL MŰKÖDIK.

A csomagoláson található utasítások szerint

keverje össze a kétütemű motorhoz való olajat

és a benzint.

Javasoljuk, hogy 2%-os (1:50) kifejezetten az

összes Efco - Oleo-Mac léghűtéses kétütemű

motorokhoz kifejlesztett olajat használjon.

A prospektusban (A. ábra) megadott olaj/

üzemanyag arányok akkor megfelelőek, ha

PROSINT 2, EUROSINT 2 vagy hasonló magas

minőségű motorolajat (JASO FD vagy ISO L-EGD

specifikáció) használ. Amikor NEM egyezik

meg evvel az olaj specifikációja, vagy az nem

ismert, használjon 4%-os (1:25) olaj/üzemanyag

keveréket.

ÓVINTÉZKEDÉS: NE HASZNÁL JON

JÁRMŰOLAJAT VAGY KÉTÜTEMŰ JÁRMŰVÖN

KÍVÜLI MOTORHOZ VALÓ OLAJAT.

ÓVINTÉZKEDÉS:

- Csak a fogyasztás alapján szükséges

üzemanyag-mennyiséget vásárolja meg; ne

vásároljon egy vagy kéthavi felhasználásnak

megfelelő mennyiségnél többet;

- A benzint hermetikusan zárt tartályban friss

levegőjű száraz helyiségben tárolja.

ÓVINTÉZKEDÉS – A keverékhez soha

ne használjon 10%-nál nagyobb arányban

etanolt tartalmazó üzemanyagot; elfogadható

a gasohol (benzin és etanol keverék) 10%-ig

terjedő etanolaránnyal vagy az E10 üzemanyag.



2022. júl. 15. 14:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Le vagyon írva.


89 ([R + M]/ 2) VAGY ANNÁL MAGASABB OKTÁNSZÁMÚ benzin (kútnál vegyél 95-öst, gyengébb nincs is)


Amikor NEM egyezik meg evvel az olaj specifikációja, vagy az nem ismert, használjon 4%-os (1:25) olaj/üzemanyagkeveréket.

2022. júl. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Magyarul kérdeztem több dolgot. Mi az a 89 ([R + M]/ 2)? és ne kelljen már megint leírnom, amit a benzinnél írnak, mert a 98%-osnál is a motoroktánszám minimum 88%, ami kisebb, mint a 89, hátmég a 95-ös. Magyarázatot kértem.
2022. júl. 15. 18:38
 3/12 anonim ***** válasza:

Google, megkerestem Neked.,. Ez egy számunkra hülye megadás, de:


Kopogásgátló index (AKI) vagy (R+M)/2

Európa legtöbb országában (Ausztráliában, Pakisztánban és Új-Zélandon is) a szivattyún feltüntetett „főcím” oktánszám a RON, de Kanadában, az Egyesült Államokban, Brazíliában és néhány más országban a címsor szám egyszerű. a RON és a MON átlaga vagy átlaga, amelyet Kopogásgátló Indexnek (AKI) neveznek, és a szivattyúkon gyakran (R+M)/2-ként írják fel.

A lényeg: az a 89 oktán, mint minimum


Itt megtalálod (Google is) angolul:


[link]

Egy nagy táblázatól kiemelve a megfelelőség:

"AralSuper 95"in Germany,"AralSuper 95 E10" (10% Ethanol) in Germany 95 85 90

Ahol az utolsó, a 90 > (R+M)/2 ehhez tartozik.


Ezeket én sem tudtam, de megkerestem és idetálaltam Neked.

2022. júl. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nézd, ha nem megy az a szövegértés az egy dolog, sok analfabéta van rajtad kívül is. Ehhez a pökhendi visszaszólogatás nem jó kombó.


Nincs motoroktán meg másik oktán, a benzinnek van egy darab oktánszáma, ami manapság 95 minden átlag benzin esetén vagy 98 a prémiuknál. Régen illetve néhány helyen ma is (talán pl Marokkóban) lehet még kapni 85 vagy akörüli benzint, ez téged nem érint.


Azért kell kétszer több a rosszabb (vagyis nem feltétlenül rosszabb hanem ismeretlen) olajból - bár nem írja a szöveg, de ki lehet találni - , mert a rosszabb olaj kevésbé jó, így így beleöntük egy jó csomót hogy biztosan kenjen.

2022. júl. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
2022. júl. 16. 04:10
 6/12 A kérdező kommentje:
Szövegértési problémáid neked vannak. Nem véletlenül írtam, hogy magyarul kérdeztem.
2022. júl. 16. 04:12
 7/12 A kérdező kommentje:
Szóval továbbra is kérdezem, hogy jött ki a 95-ös benzin megfelelőnek? Az én pdf-emben, ami relevánsabb, abban az van, hogy de van más oktán, annyira, hogy a 95-ös az a kísérleti oktán minimum, az ehhez tartozó motoroktán minimum meg 85.
2022. júl. 16. 04:21
 8/12 A kérdező kommentje:
És az olajokról nem azt szokták mondani sehol, hogy egyik jobban ken, hanem az egyik kevésbé kormol. És abból kell 2x annyi, ami jobban kormol.
2022. júl. 16. 04:27
 9/12 A kérdező kommentje:
Sőt annyira létezik a 2 oktánszám, hogy szinte biztos vagyok benne, hogy a 95 a a Kísérleti oktánszám, a RON, a 85 pedig a Motor oktánszám a MON, és azért jó a 95-ös, mert (95+85)/2=90. Szóval te, aki okoskodsz a szövegértéssel, semmit sem tudsz.
2022. júl. 16. 08:33
 10/12 anonim ***** válasza:

Cseszheted a MOL honlapján lévő adatokat, mert azok az európai szokás szerint megadottakat taglalja, azzal Te nem mégy semmire, én se, de Google segít, hogy mi a túró a világ másik felén használt megadási forma.

Amit a Te motorodra írnak, az nem az európai szokás szerint van megadva, ezért ideraktam (és a linken lévő oldalon lefelé görgetve látható) az összehasonlítást, ahol az Aral95 vajon mi lehet?

Ott van az utolsó oszlopban hozzátartozó RON-Mon érték is.

Angolul én se tanultam, és ragozom: nekem oroszból van külön érettségim (1963), de vidáman el vagyok a neten található segítségekkel és soha itt a GyK-n sose kellett kérdeznem.

Tudod mit? Add el azt a motort!

2022. júl. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!