Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem valósítják meg...

Dagadozó Agy kérdése:

Miért nem valósítják meg nagyban a tengervíz sótalanítását a vízhiány csökkentésére? A napenergiát nem lehetne felhasználni?

Figyelt kérdés

Még a tengerparti városokban is spórolnak a vízzel, ahol a szállítás nem lenne gond, csak a sótalanítás.


Lehetne ok a magas energiaigény. De ahol kevés a víz, ott jellemzően elég sok a napos óra, szóval napenergia lenne bőven.


Miért nincs megoldás?



2022. aug. 10. 17:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

A Közel-Keleten csinálják nagyban, csak éppen nagyon drága a technológia.


[link]

2022. aug. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
Eddig még nem kellett ilyen, ezért nincs is, másrészt nyilván kikalkulálják egy ilyen beruházás költségeit és ha rentábilissé válik, akkor megépítik.
2022. aug. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Itt egy válasz..

[link]

Lásd a szerkezetet és a "teljesítményét"..

És nem tudod mennyibe kerül, amit ott látsz.

2022. aug. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Mert eddig senki nem tudott olyan módszert kitalálni, amivel nagy mennyiségben, hatékonyan, megfizethető áron lehetne ilyesmit tenni. De ha neked van öteted, természetesen kíváncsian várjuk.
2022. aug. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Mert elég drága és nem igazán éri meg.
2022. aug. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Szóval a helyzet nem teljesen reménytelen. Mar csak néhány ,,apró'' műszaki problémát kell megoldani, hogy fenntartható legyen a dolog.


Az pedig szerintem felháborító, hogy azért nem építenek egyes helyeken, mert drága. Ez inkább azt jelenti, hogy nem érdekli a hatalommal bírókat és a pénz felett rendelkező embereket, hogy hányan nem jutnak ivóvízhez. Ez persze nem új jelenség.

2022. aug. 10. 17:58
 7/11 anonim ***** válasza:
16%
Ha sikerülne gazdaságos eljárást találni, egy év alatt eltűnnének az óceánok. Inkább ne...
2022. aug. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

"z pedig szerintem felháborító, hogy azért nem építenek egyes helyeken, mert drága. Ez inkább azt jelenti, hogy nem érdekli a hatalommal bírókat és a pénz felett rendelkező embereket, hogy hányan nem jutnak ivóvízhez. "

Jelenleg még mindenki jut ivóvízhez, ezért sem törik rajta magukat. Ha majd tényleg nem fognak tömegek ivóvízhez jutni, akkor majd lesznek ilyen sótalanító beruházások is.

És igen, értem, hogy előbb kéne felépíteni az ivóvízgyártó berendezést, mint megvárni hogy tömegek ne jussanak ivóvízhez, nem az utolsó pillanatban elkezdeni vakarózni rajta, hogy hová is kellene telepíteni, mert azért az idő, mire az felépül. Annál mindenképp több idő, mint amennyi idő alatt egy ember szomjan hal. Így lenne a logikus. Én sem értem, miért halogatják.

2022. aug. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Japán Gulyás ***** válasza:
91%
Csinálják nagyban - emberek millió isznak sótalanítással készült ivóvizet. Szingapúrban is így készül az ivóvíz kb. 25%-a.
2022. aug. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%
Máltán is csinálják
2022. aug. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!