Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi volt az a tudományos könyv...

Mi volt az a tudományos könyv ami nagyon tetszett neked?

Figyelt kérdés
2022. dec. 3. 16:27
 1/9 sadam87 ***** válasza:
100%

John Maynard Smith - Szathmáry Eörs: A földi élet regénye.

Alapvetően tudományos ismeretterjesztő mű, de egy korábbi tisztán tudományos munkájukon alapul, nagyon érdekes, és emellett szerintem elég jól érthető is. (Modjuk én viszonylag tájékozott vagyok a témában, de úgy gondolom, igyekeztek bemutatni az alapokat olyanoknak is, akik nem jártasak annyira benne.)

2022. dec. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szuper, én inkább fizikáról szeretek olvasni, utolsó könyv ami megfogott az Michio Kaku - Isten egyenlete
2022. dec. 3. 16:34
 3/9 UlfOrmson ***** válasza:
100%

Steve Brusatte: A dinoszauruszok tündöklése és bukása

Gyerekkorom óta nagyon szeretem dínóket, de sajnos magyarul ritkán jelenik meg róluk olyan könyv, ami nem gyerekeknek szól, hanem egy kicsit komolyabb hangvételű és az újabb tudományos eredményekre támaszkodik. A könyv szerzője egy paleontológus, aki a saját élményeit is beleszövi a könyvbe, úgyhogy nem csak száraz adatok vannak arról, amikor pl. lengyelországi triász kori lábnyomokról ír, hanem azt is leírja, hogy milyen érzés volt látni őket. Illetve nenke különösen tetszett, hogy egy amerikai kutató könyvében olvashattam Nopcsa Ferencről és a munkásságáról (Nopcsa volt az egyik első magyar paleontológus, elég kalandos életet élt, szinte kiált a megfilmesítésért)

2022. dec. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd Feynman könyveit.
2022. dec. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Veszprémi Tamás: Általános kémia. Kiváló bevezetés a kémiai gondolkodásba, a kémia belső logikájába. Hogy végeredményben mi mozgatja a világunkat. Viszonylag érthető szinten van, aki gimnáziumot elvégezte annak simán olvasható.


Heber-Martos-Moss-Tisza: Történelem. Nagyon olvasmányos bevezetés a történelembe, még egész fiatalon olvastam először, nem igényel előismeretet.

2022. dec. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Thomas féle kalkulus
2022. dec. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Kristó Gyula könyvei.
2022. dec. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, annyire szeretnék többet olvasni, csak így egyetem mellett, nehéz megoldani,mérnöki képzés.
2022. dec. 3. 17:26
 9/9 Psycho ***** válasza:
100%
Isaac Asimov: Robbanó napok könyve volt az, amit imádtam kisgyerekként a téma miatt.
2022. dec. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!