Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tényleg igaz ez az élő kamerás...

Tényleg igaz ez az élő kamerás felvétel amit a Titanic süllyedésekor készitett egy 17 éves fiú?

Figyelt kérdés

Joseph Davies úr, egy 17 éves fiú, aki a Titanic fotósa volt azon a napon, amikor az 1912-ben az Atlanti-óceánban elpusztult.

Ezt a felvételt 2020-ban találta meg egy történész, aki a Titanic elsüllyedését vizsgálta.

Megjegyezte: "Egy kamerát találtak az Atlanti-óceánban, ahol a Titanic pihen. Csoda volt, hogy a kamera még sértetlen volt, miután 1989-ben megtalálták."

"Miután évekig próbálták visszaszerezni a filmekben talált felvételeket, nem jártak sikerrel egészen 2020-ig, amikor is sikeresek lettek a felvételek helyreállítása a legmodernebb technológia segítségével."


Joseph úr a titanic elsüllyedése közben halt meg, a videó vége pedig az, amikor Joseph úr halálra fulladt, és megpróbálta megörökíteni a titanic elsüllyedését. A maradványait soha nem találták meg.



[link]


2022. dec. 18. 23:57
A kérdező szavazást indított:
Igaz
Kamu
31 szavazat
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Itt van még egy kamerás felvétel.


[link]

2022. dec. 19. 00:06
 2/13 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Nekem nem tűnik hitelesnek. Egyrészt sehol egy menekülő ember ( több ezren akartak elmenekülni), másrészt túl jó a felvétel minősége, pláne ahhoz képest, hogy "...évekig próbálták visszaszerezni a filmekben talált felvételeket, nem jártak sikerrel egészen 2020-ig..."
2022. dec. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ez igaz hogy egy embert sem látni, sőt még a kamerásnak az árnyékát sem és hogy a vizet is tolná maga előtt amikor sétál a vizben.
2022. dec. 19. 00:16
 4/13 Z003 ***** válasza:
100%

Gyanúsan lég sok effort ment ebbe a kérdésbe, hogy egyértelműen kamu legyen. Ellentétbe a videóval, az kamu. Mr Joseph Davies létező személy volt, aki tényleg a Titanicon halt meg viszont nem 17 évsen, és nem fotós volt.


Maga a videó habár a díszletek elég jók, korabeli felvételnek elég rossz. Az ikonikus képhibák egyértelműen egy filter eredményei. A felvétel nem tartalmaz semmilyen valós kép torzulást mint amilyet a hasonló technológiával készült filmek mutatnak. Néhány helyen pl 1:15 nél egyértelműen videó efektetket használtak. Például néhány képkockán van egy négyzet alakú terjedő fekete folt, ami a lámpa pislákolás közben jelenik meg. Egy korabeli kamera fizikailag képtelen lenne ilyen hiba előállítására mivel az ugyan abban a pillanatban készíti el a képkocka minden részét. Az ilyen hibák a digitális kameráknál jelennek meg (meg a különböző efekteknél amik főleg modern kamerák hibáit imitálják).

A felvétel frame rate-je is túl magas sima a mozgás, ha megnézel mondjuk egy korai Charlie Chaplin filmet ami kb korhű, látható hogy sokkal alacsonyabb a felvt fps-e. Arról nem is beszélve hogy minden hang amit hallani a videóban utólag hozzáadott mivel akkor még nem léteztek hordozható hangrögzítők.


A filmek anyaga meg cellulóz-acetát alapú műanyag ami nem bírja a vízben való állást, így nem maradhat fel ennyi ideig ilyen környezetben.

2022. dec. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Tehát akkor kamu. Én meg már kezdtem örülni. :D

Az ablakon is túl sok fény jön be, mintha nappal lenne az éjszaka közepén. :D

2022. dec. 19. 00:28
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ordas nagy kamu.
2022. dec. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

- az első videóban 1:50-nél hallható "kisülés" szörnyen illúzióromboló sajnos, pedig egyébként "szép munka" lehetne


Engem, mint laikust (nem úgy mint Z003) ezek győztek meg a kamuságáról:


- a felvételek teljesen olyanok, mintha egy ma videózó ember venné fel. Ha te lennél egy hajón, ugyanígy, ugyanezeket vennéd fel, míg a régi felvételekre teljesen más expozíció jellemző. Többnyire nem mozog a cameraman, az embereket veszi (szintén töbnyire), és nem a részletek kamerázza, hanem az egészet. Mint ahogy egy utcát vennél fel, maximum a végétől mozgatod a kamerát a legközelebb ház felé, de mindenképp sokkal statikusabb a kamera nézőpontja. Ez a felvétel teljesen olyan, mint ahogyan ma kezünkben a telefonon felvesszük a családnak a hotelt, ahol el vagyunk szállásolva.


- a hang... túúúlságosan jó. Alapvetően szerintem ezidőtájt nem volt még a technológia, még stúdió minőségben sem az ilyen zajmentes felvételre. Máskülönben meg 100 évig a sós vízben nem hinném, hogy így megőrződne a hangszalag, ami a másik problémámat is jelenti:


- ilyen minőségben nem maradt fent semmilyen felvétel 100 év alatt a sós vízben... Nehezen hiszem


- A kor szellemében kizártnak tartom, hogy akkoriban a katasztrófa-turizmus bárkire is jellemző lett volna. Nincs az a tökös legény, aki egy süllyedő hajón nekiáll filmezni, ahelyett, hogy az életét mentené. Nekem egyszerűen ez nem hihető, egyáltalán nem volt még jellemző ez a fajta felfogás, hogy "hát inkább meghalok, de azért ezt felveszem videóra..."


- a hang megint. Csendes. csordogál a víz. Hol van az örjöngés? A hajó kongó, törő hangjai? A cameraman szuszogása, esetleg kommentálása?


- illetve a felvételek: hol mintha letették volna a kamerát, hol nem. vagy ez vagy az...


A többit már előttem leírták, pl nem mozog a víz, nincs árnyék stb. Igazából az összhang nagyon steril és "creative mode"-os, vagyis olyan, mintha egy virtuális sétát tennél, nincs meg a szerves kapcsolat a környezet és a felvételt készítő között.

2022. dec. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Elég furcsa dolgok vannak benne. Szerintem is túl jó a minősége. Meg nehéz elképzelni, hogy nyakig benne áll a hideg vízben valaki. Meg az asztalon levő lámpák még működnek, pedig annak zárlatot kellett volna kapniuk, ha alulról jön az áram ellátás. Szerintem kamu az egész. Az viszont kérdés, hogy mikor készítették a felvételt, a film forgatása közben ? Esetleg be nem került jelenet lehet ?
2022. dec. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

7: "nincs meg a szerves kapcsolat a környezet és a felvételt készítő között."

Itt ez a döntő pont, ezzel nagyon szépen kifejezted tömören a lényeget. :)


Köszi és mindenki aki válaszolt! :)

2022. dec. 19. 17:54
 10/13 Silber ***** válasza:
100%
Nekem ez úgy tűnik, mintha az 1997-es, Cameron által rendezett Titanic film háttérfelvétele lenne a díszletekről - kissé "autentikálva".
2022. dec. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!