Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A forrasztás oldal függő? Apu...

A forrasztás oldal függő? Apu ezüstműves volt. Egy fémnyomott sárgaréz elemekből álló vázát mind a ketten forrasztottunk (cinnel, lánggal)

Figyelt kérdés

Eleinte én sokkal gyorsabban haladtam mint ő. Mindent kipróbált, majd ő is fordítva fogta a lángot és a forraszót (én bal kezes vagyok). akkor ő lett a gyorsabb. (más vázánál vagy doboznál nem volt ilyen)

Mi okozhatott ekkora különbséget? (ő gyakorlott volt, én a tanítási szünetekben segítettem be) Mi nem találtunk értelmes magyarázatot. (A történet 1z 1980-as évekből van)



2023. jan. 6. 08:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez egy olyan sztori, mint a "Day of the Tentacle" játékban a bal/jobb kezes kalapácsok problémája! XD
2023. jan. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan feladatok, amit praktikusan mind a két irányból el kell tudni végezni. Mert a munkadarab olyan térszerkezetű, hogy szférikus okokból úgy áll kézre. Ha mondjuk egy vállfára felfüggesztett zakónak egyszerre kell fújni belülről az ujjába hajszárítóval (mert elázott) és a másik kezeddel meg kefélni a vállát, akkor praktikusan csak szemből csinálod, ahol ki lehet gombolni a zakót. És az egyik kezedben van a szárító, a másikban a kefe. Aztán megcseréled a két kezedben a két eszközt a másik zakóujjon végzett művelethez.
2023. jan. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A dolog (esetleges) fizikai magyarázata érdekel. Egy körszimmetrikus tárgynál nem igazán értettük (és nem értem most sem), de tényleg irányfüggő volt.
2023. jan. 6. 12:05
 4/9 anonim ***** válasza:
Kérdező - most komolyan - látatlanban nagyon nehéz értelmes választ adni egy ilyen kérdésre.
2023. jan. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Gondolhatod, hogy sejtem, csak a probléma 30 éve "beakadt" és ez a legjobb esélyem, hogy találjak valakit, aki látott már hasonlót.
2023. jan. 6. 18:58
 6/9 anonim ***** válasza:

Kérdező - de rajtad kívül senki se tudja a részleteket!


Nem mellékeltél fotókat és videókat a kérdéses munkafolyamatról. Tehát teljesen esélytelen választ kapnod valamire, amiről mások azt sem érthetik, hogy eszik-e vagy isszák!

2023. jan. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos a fotózáshoz, videozáshoz használt időgépem elromlott, így nem tudok mellékelni.
2023. jan. 7. 06:06
 8/9 anonim ***** válasza:

Szívesen.


Amúgy meg sok sikert kívánok a krono-klotyók üzembe helyezéséhez, videókészítéshez a jobb és bal kezes forrasztásról, és a Lilacsáppal való sikeres megküzdéshez is!


(Az emberszépség-vereseny is nagyon jövőbelátó volt a "Day of the Tentacle" sztoriban - ki ne hagyjátok! XD)

2023. jan. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
:)
2023. jan. 7. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!