Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi gondoltok, az elmúlt 10...

Mi gondoltok, az elmúlt 10 évben mennyit fejlődött a technika?

Figyelt kérdés

Szerintem rengeteget.

Én a 90-es években voltam gyerek, és így visszagondolva, számomra az az áruminőség és kínálat, technikai fejlettség és információmennyiség, ami akkor volt, az a maihoz képest nagyon silány, középkorias, és szegényes volt.


2010. okt. 3. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:
sokat bizony :) és 2010-2020 még többet fog!!
2010. okt. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sokat. Főleg az a durva szerintem, ahogy az internet mindennapossá vált. Nyáron két hétig nem volt netem otthon, mert szervízben volt a gépem, és teljes kínban voltam. Az érzés, hogy nem tudok gyorsan kapcsolatba lépni haverokkal (ismerőseim eléggé sokfelé laknak, de mindig az az érzésem, hogy bármikor tudok velük dumálni), hogy nem tudom megnézni a menetrendeket, hogy nem tudom mi történt a világban...nagyon durva. Ha belegondolok, hogy régen mennyi könyvet olvastam, most meg állandóan a gépnél ülök, valahogy nem érzem ezt jónak.
2010. okt. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2000-ben kaptam a munkahelyemen egy Pentium2 Acer számítógépet monitorral együtt, Windows98 operációs rendszerrel. Ez volt annál a cégnél a csúcstechnika. Ma az egy éves kis gépem nem csúcs, de mobilnetem van, Windows7-el, két magú procival. Óriási a fejlődés.
2010. okt. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sokat, talán nem is vagyunk még felkészülve erre a fejlettségi szintre. Túl hirtelen jutottunk ide.

Tíz éve még nem volt általános, hogy valakinek számítógépe van otthon, mobiltelefon, internet, játékkonzolok, egyszerűen mindez a nyakunkba szakadt.

Sokaknak másból sem áll az élet mint a kütyüik babrálásából.

2010. okt. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

eeenyit - közben már annyira széttárja a karját, hogy hátul szinte összeér...


És a civil technológia mennyire van lemaradva a katonai fejlesztésektől... (persze tudományágazatoktól függ) de azért eléggé. És kb. majdnem mindent onnan vettünk át. Legyen szó ezernyi dologról:

- atomernergia

- számítástechnikai fejlesztések tömkelege (főleg a 90-es évekig)

- híradástechnikai fejlesztések

- új anyagok alkalmazása (titántól a magnézium ötvözetekig)

- stb...stb... közvetetten szinte minden

2010. okt. 4. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnos túl sokat.

Ez akár jó dolog is lehetett volna, de nem az lett.

Az internet elterjedése például egy tragédia.

Az emberi butaságra épülő legaljasabb és legkárosabb dolgok terjednek rajta, teljesen ellenőrízetlenül.

Nincs az a család és iskola, amelyik ezeket helyreteszi a fiatalok fejében.

Ráadásul ez még csak a kezdet, a helyzet egyre gyorsuló mértékben tovább romlik.

2010. okt. 4. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Az internet elterjedése például egy tragédia.

Az emberi butaságra épülő legaljasabb és legkárosabb dolgok terjednek rajta, teljesen ellenőrízetlenül.

Nincs az a család és iskola, amelyik ezeket helyreteszi a fiatalok fejében.

Ráadásul ez még csak a kezdet, a helyzet egyre gyorsuló mértékben tovább romlik."


Ezt mondták először a vonatra is! Az ördög szekere! Huhú!

2010. okt. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!