Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mikroökonómiával kapcsolatban...

Szmnt kérdése:

Mikroökonómiával kapcsolatban van kérdésem?

Figyelt kérdés
1 éves vagyok. Kardinűlis gazdaságnál amikor modellezünk, pl a közömbösségi görbét egyes termékekkel, akkor mindig a terméken megy át a görbe? vagy alatta ill. felette? Ha pl szimplán egy Descartes függvénybe berajzolunk A-tól H pontig mondjuk, akkor a köz. görbék mindig az egyes pontokon mennek át? MErt azóta vettük az általános egyensúly bemutatását, ott meg van ugye az a szilva mag, illetve a Pareto optimium, ott is vannak pontosk, és a köz. görbék mindig pont a két adott ponton metszik egymást. Tehát a pontokra van rá rajzolva a köz.görbe és pont a ponton metszik egymást. Ez direkt van igy? mindig az adott pontban metszik egymást?
2010. okt. 4. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyévesen nem csoda hogy nem érted.
2010. okt. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
első éves, nem hogy inkább válaszoltál volna. Szerintem neked huszon iksz évesen sem megy
2010. okt. 4. 23:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem igazán értem a kérdést. Kardinálist én egyetlen alkalommal hallottam mikroökonómiánál és az az volt, amikor a számodra hasznos termékeket/termékkosarakat, ki hogy nevezi, sorba rendezed és ez lehet kardinális vagy ordinális. Az egyik az, mikor A jobb, mint B, B jobb mint C, de nem mondod meg, hogy mennyivel. A másik, hogy A az első, B a második és C a harmadik. tehát számtanilag rendezed sorba, ezekre ugye érvényesül a tranzitivitás elve, azaz fent leírtakra igaz, hogy A mindkét esetben hasznosabb, mint C. A közömbösségi görbék, ha jól emlékszem ugyanennél a témánál vannak, de az pl. a kávé-cukor, mint kieg. termékek, hólapát-szalámi, amelyek közömbösek és vaj-margarin, ezek a helyettesítők, de a kérdést még mindig nem értem amúgy. Pareto dolog az az - asszem Pareto-hatékonyság - hogy mennyi X termékért éri meg lemondanod egy Y termékről. Ez ugye mindig egy tört. De én ezt a szilvamagos dolgot abszolút,... nem hogy nem értem, az életben nem hallottam még szilvamagról mikróban.


Viszont visszatérve a görbékre meg egyenesekre, mindig a legfelső, vagy a leginkább jobbra lévő görbe a hasznos, de mondom, nem értem a kérdést, ami lehet, hogy az én hibám, ha nem segítettem - márpedig szerintem nem - akkor szólj, vagy pontosíts, vagy kérdezd meg a tanárt. A közgáz tanárok mindig jó arcok.

2010. okt. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!