Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért van az hogy dél Szlováki...

Miért van az hogy dél Szlovákia fejlett, észek Magyarország pedig fejletlen!?

Figyelt kérdés
2023. márc. 16. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Na, mit gondolsz? Kiken múlik ez? A szlovák és a magyar embereken?
2023. márc. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Mire van alapozva a kérdésben megfogalmazott állításod?


Dél Szlovákiában élek, és szerintem mindkét hely társadalmilag és gazdaságilag degenerált.

2023. márc. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
34%
Kinek mit intézett a kormánya.
2023. márc. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem Szlovákia déli része a gazdagabb, Magyarországnak meg az északi a szegényebb.
2023. márc. 16. 12:35
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Ez miben nyilvánul meg? Pl. a Luníknál gázosabb helyet egész Magyarországon nem láttam még, nem csak észak, de a pesti Hős utca is egy luxuslakosztály hozzá képest.
2023. márc. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Ez nagyon pontatlan így, hogy Szlovákia déli része a gazdagabb és Magyarországnak meg az északi szegényebb.


Itt vannak térképek amiken látható, hogy Magyarország esetében Budapesttől kezdve nyugatra a fejlettebb, vagyis az ország északi részének nyugati fele gazdagabb. Bár a többi régióban is változó.


Míg Szlovákia esetén meg nagyjából a nyugati és északi országrész a gazdagabb.


Megyei szintű egy főre jutó GDP az országos átlag százalékában (2012)

[link]


2.2. ábra. Az egy főre jutó jövedelem régiónként eltérő - Egy főre jutó bruttó hazai termék millió forintban, 2016

[link]

(forrás: [link] )


Regionális GDP Szlovákiában 1997-2010 között

[link]


Gazdasági fejlettségi mutatók járási szinten (LAU1) Szlovákiában.

[link]

2023. márc. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Itt meg egy Európa térképen láthatod Magyarország és Szlovákia közötti gdp kapcsolatot.

Egy főre jutó GDP

[link]

2023. márc. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Hát nem tudom, sem Révkomárom, sem Párkány nem néznek ki úgy, mintha hű de gazdagok lennének.
2023. márc. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Mondjuk a határ két oldalát ne úgy vesd össze, hogy a magyar Hídvégardó vs a szlovák Somorja, és máris kitűnik, hogy a térségi sajátosságok határon átnyúló társadalmi, földrajzi, gazdasági adottságok.
2023. márc. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!