Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egzakt differenciálegyenletet...

Egzakt differenciálegyenletet hol alkalmazunk pl. fizikában?

Figyelt kérdés
Vagy bármilyen példa, ahol szükségünk van egzakt differenciálegyenlet megoldására.
2010. okt. 9. 12:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Én vegyészként legutóbb a

I2 + H+ + CH3COCH3 = CH2ICOCH3 + HI + H+

reakció tanulmányozása során használtam, ahol pl. a kinetikailag elsőrendű részreakciókra a -dc/dt=kc szeparálható diferenciálegyenlet írható.


Általában egy dinamikus változást (a koncentráció csökken a reakció során, vagy a nyomás növekedik egy robbanás során) differenciálegyenlet ír le.

2010. okt. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De szerintem te nem egzakt diffegyenletre gondolsz, mint írtad is, hogy szeparálhatót oldottál meg. Egzakt differenciálegyenlet az ugye egy típusa a differenciálegyenleteknek. Vagy lehet én nem értem, de azért köszi a választ.
2010. okt. 11. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!