Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A rezet is fel lehet tuningoln...

A rezet is fel lehet tuningolni szénnel? Létezik "rézacél"?

Figyelt kérdés
Ha nem, miért nem? Ha igen, miben más, mint a vasból készült acélok?

2023. máj. 14. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A rezet más anyagokkal tuningolják, ezeket az ötvözeteket hívják bronznak.
2023. máj. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert a réz másképpen viselkedik a szénnel mint a vas. Bővebben olvass utána Vas-szén állapotábra és annak egyes részei.
2023. máj. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A karbonnal, redukálni lehet a rézércet, ötvözni nem.

- Miért?

Mert nem oldódik benne.

A további kérdésekre a válaszom:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudom..

A #8 válasz.

Igen, én vagyok az a Dunaújvárosból szalajtott metallurgia szakos üzemmérnök. (XD)

Ha nagyon fel akarod tuningolni a rezet tiszta krómmal tegyed! A réz-króm ötvözet hőketeléssel keményíthető.

Vagy talán cirkóniummal. Állítólag az oroszok használtak ilyen ötvözetet rakétatechnikához. Sem a szakirodalomban, sem a neten nem sok nyoma van, csak szivárgó hiányos információ morzsák.

2023. máj. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A cirkóniumbronzot ne vedd túl komolyan! Valószínűbb, hogy egy olyan projekt volt, amihez nagy reményeket fűztek, de nem hozta a várt eredményt, vagy túl drága lett.

Ha érdekelnek a speciális bronzok:

[link]

[link]

2023. máj. 15. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Míg a vassal ötvözetet képez a szén, addig ezt a rézzel nem teszi. A rezet nem tudod szénnel feltuningolni.
2023. máj. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!