Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Vajon mennyi pénzt költhet az...

Vajon mennyi pénzt költhet az emberiség a minél hatékonyabb akkumulátorok kifejlesztésére?

Figyelt kérdés
Mondjuk éves szinten. Mennyi ember dolgozhat ezen a kutatási területen? Várható-e valamiféle komoly előrelépés, felfedezés, stb. ezen a területen belátható időn belül?

2023. aug. 21. 01:40
 1/3 anonim ***** válasza:
68%
Aktív kutatási terület és már vannak eredmények is a jövő akkumulátorát illetően. Az egészben az a szép, hogy ha a magyar nép nem hagyja a gyárak megépülését, akkor ebből a bizniszből is kimaradunk. Aztán majd lehet károgni, hogy mélyszegénységbe kerül az ország.
2023. aug. 21. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%

Az akkumulátor fejlesztésben Kína és Dél-Korea magasan viszi a pálmát: ők - számunkra - hihetetlen pénzeket költöttek és költenek a kutatásokra és fejlesztésekre. Ezek nem csak a termékekre, hanem a technológiákra is vonatkoznak.

Tény, hogy olyan szinten vezetnek, hogy még a TESLA is kénytelen ezekre az eredményekre építeni.

A kutatásokban vezető szerepet tölt be a Debrecenben giga-gyárat építő CATL kínai cég. Soha nem fogjuk megtudni, hogy összegszerűen mennyit költ a fejlesztésekre, de az eredmények ismeretében szinte korlátlan összegeket.

Amíg mi itt tüntikézünk a lítium ellen (meg a víz miatt, meg a környezet miatt, meg a kínaiak miatt meg a franc tudja még hogy mi miatt), addig a CATL fejleszt - és nem eredménytelenül:

[link]

Egyáltalán nem csodálkoznék azon, hogy ha felépül Debrecenben az üzem, az már nem lítium akkumulátorokat fog gyártani...

2023. aug. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
35%

Adatokkal nem tudok szolgálni, de az valószínűleg megállja a helyét, hogy a befektetett összegeket sose fogjuk megtudni nemhogy világszinten, de még 1-1 cég esetében sem.


A belefektetett pénzből és energiából (ezalatt munkaórákat értek) és tudásból nem lehet arra következtetni, hogy mikorra várható a legközelebbi áttörés. Az áttörés nem mindig látható előre. A korábbi áttöréseket pedig nem lehet alapul venni mondván, hogy ennyi (ezer) milliárd (dollár vagy más valuta) kellett ahhoz, hogy az a bizonyos áttörés megtörténjen, most pedig már ennyit fektettünk bele, akkor ennyi van hátra (mind időben / munkaórában, mind pénzben) az újabb áttörésig.

Nem mindig emberszám és pénzmennyiség kérdése az áttörés. Volt egy műtő orvos, aki egy forradalmi ötlettel állt elő a szakmájában. Azt mondta, hogyha ő nem lett volna előbb mérnök, akkor nem valósult volna meg az ötlete. Az ötlet ugyanis a mérnöki tudásából jött. Vannak tehát átfedések a különböző tudományok között.


Egyrészt az igaz, hogy minél több az ismeretünk és minél több dolognak látjuk a működési mechanizmusát (és ezalatt más tudományos terüeteket is értek), tehát annál gyorsabban fejlődnek a dolgok. Másrészről viszont a fizikának is vannak határai. (Nem tudom, hogy hová fognak fejlődni az egyes tudományágak és mennyi időn belül. - ezt ugye senki sem látja...)

Ahhoz pedig, hogy egy nagyon hatékony dolognál még hatékonyabbat készítsünk, általánosságban azt gondolom, hogy pénzben sokkal többet kell befektetni. Még egyszer: általánosságban. Az elkészített tárgyat pedig kik fogják megvásárolni? Mert valószínűleg nagyon nem lesz olcsó, mert a befektetett pénzt is bele kell számolni az árba.


Ezenkívül történhetnek katasztrófák, amik jelentősen lelassíthatnak egy munkafolyamatot, mint például földrengés, árvíz, extrém hőség, extrém vihar stb. (az elmúlt időszakban nem kevés volt belőlük) Vagy éppen háború, amitől akadozhat a szállítás vagy éppen leállhat az egész kutatás, mert találat érte a céget...


Én ilyen szemszögből tudok hozzászólni.

2023. aug. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!