Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Kolombusz azt hitte, hogy...

Kolombusz azt hitte, hogy Indiába jutott?

Figyelt kérdés
Én eddig azt hittem, de a töri érettségi könyv Japánt ír!

nov. 14. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ekkoriban "India" egész kelet-Ázsiát jelentette, így Japánt is.
nov. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 LeonScottKennedy ***** válasza:
100%
Egyik sem. Amikor elérte a szigeteket, azt hitte, hogy az Indiától délkeletre lévő szigetekhez ért, a Fülöp-szigetekhez egész pontosan. Nem tudom, hogy akkor is az volt-e, de Japán egész biztosan sehogysem volt a képben, az nem is része az "East Indies"-nek, ahogy akkor nevezték.
nov. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
79%

"a töri érettségi könyv Japánt ír "


Kik a felelosek arrafele a tankonyvek tartalmaert ?

nov. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

1492-ben Európa nem tudott még Japán létezéséről Illetve a 16. század közepéig nem is létezett még olyan hogy Japán, sok kis daimyo borította a szigetet, amiket nagyjából úgy kell elképzelni mint hűbéresek saját hadsereggel, akik a shogunnak fogadtak hűséget, viszont egymással is háborúzgattak. Tehát az 1500-as évek közepéig nem is beszélhetünk még Japánról. A 16. században egy eltévedt portugál kereskedőhajó ami Kínába tartott véletlenül fedezte fel a szigetet. De ez több mint 50 évvel Kolumbusz után volt.


[link]


A fenti link egy korabeli térkép amit Kolumbusz is használt, láthatod hogy rajta sincs Japán. Pontosan nem tudom mit hitt hogy hol van, de az biztos hogy nem úgy volt ahogy a tankönyved írja. Nem is értem hogy hogyan adhatnak ki egy ilyen tankönyvet...


[link]


Ez pedig egy 1500-as évek beli térkép, itt már látszik hogy fogalmuk volt róla hogy van ott valami (ez akár annak is betudható hogy Kínai kereskedőpartnereik adták át ezt az információt). De mint mondtam az 1500-as évek közepéig az egész sziget olyan zárkózott volt, hogy Kínán kívül senkivel nem kereskedett, senkit nem engedett a szigetre. Ezután is csak azért "álltak szóba" a portugálokkal, mert a Kínai császár elvette a japán shogun hűbéresi státuszát, így nem kereskedhetett többé Kínával, a portugálok vállalták a közvetítői szerepet. Ekkor "nyílt meg" Japán a nyugat felé mintegy kényszerből.

nov. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kolumbusz haláláig (1506) abban a tudatban volt, hogy az "Indiákra" talált rá.

Ez rámutat a korabeli információ áramlás gyorsaságára is, Amerigo Vespucci Dél-Amerika szárazföldi területei körül hajózva 1502-ben már önálló kontinenskét, "Újvilág"-nak nevezi, írja le, nem India, de a tévedés folyamán lettek Amerika őslakói "indiánok"

Japánról szó sem volt, a 15 században annak létezéséről is alig tudtak valamit, Japán később is egy elzárkózott ország lesz, nem enged be idegeneket, nem is lett egyik európai nagyhatalom gyarmata.

Európában Indiáról is hiányosak az ismeretek a 15-16. században, kb annyit tudnak róla, hogy létezik, ott sok drága fűszer terem, és bővelkedik kincsekben.

A különböző Kelet-Indiai Társaságok, és a Nyugat-Indiai Társaságok területeinek többsége Indiának még a közelében sem volt, de nem tettek különbséget akkoriban India, és Indonézia között sem.

nov. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"a töri érettségi könyv Japánt ír "


Melyik ez a könyv?

nov. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Érettségi témakörök vázlata történelemből - középszinten - a 2024-től alkalmazott érettségi követelményrendszer alapján -Dr.Boronkai Szabolcs 2024es követelmények
nov. 15. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!