Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van olyan technika ami képes...

Van olyan technika ami képes elviselni a 170 milliárd Celsius fokot ?

Figyelt kérdés
Egy könyvet olvasok amiben az egyik fő gonosznak az a képessége hogy képes maga körüli 70 ezer négyzet km-ezt felhevíteni 170 milliárd fokra. Ezt állandóan tudja is tartani. Könyvben az emberek tankokat, vadászgépeket küldenek ellene. Tudom hogy ez fikció de a valóságban is kudarcot vallana az emberi technológia egy ilyen ellenfél ellen ?
dec. 5. 21:35
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
dec. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
93%
Ja! Könyvben a Nap meghajol előtted és táncra kér.
dec. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Baluba ***** válasza:
81%

170 mrd fok hihetetlenül sok. Az emberiség áltla ismert anyagok közül google alapján egy hafnium compound-nak van (nem is tudom, hogy mondják ezt magyarul) a legmagasabb olvadáspontja, 4200 fok körül. A legmagasabb forrásponttal rendelkező fém a Tungsten, 5500 fok körül válik légneművé.


Vagyis a megadott hőmérséklet egymilliomod részén is azonnal, robbanásszerűen elpárolog minden emberiség által ismert anyag.

dec. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
A legmagasabb olvadásponttal (4215°C) rendelkező ismert anyag a tantál-hafnium-karbid (Ta4HfC5), ami egy tűzálló vegyület, de még ez sincs a közelében sem a megadott hőmérsékletnek.
dec. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 Somló Volán Zrt. válasza:
100%
170 milliárd Celsius fok nagyon sok. El se tudom képzelni, hogy ez milyen meleg lehet. Most direkt rá kerestem és a Nap is csak 15 millió Celsius fok, ami meg sem közelíti a fent említett értéket. Egyet kell értenem a fentebb szólókkal és szerintem se bírja ki semmi az ilyen meleget. Azon is elgondolkodtam, hogy létezik e olyan csillag, amely ilyen magas hővel rendelkezik.
dec. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
94%

A legmagasabb olvadásponttal a wolfram rendelkezik, 6000 C.

Kicsit elvetették a sulykot a sci-fi írók. A nap középpontjának a hőmérséklete ~15 millió C, szóval a 170 milliárd C az kb. 1200-szorosa. A napot az irgalmatlan gravitáció tartja egyben.

Ha a földön valaki 70 km2-en 170 mrd C-t csinálna oda nem repülne sem repülőgép, sem tank nem menne. Hanem ekkora energiakoncentrációnál mi repülnénk a földdel, a holddal meg kb. a Vénusszal, Marssal együtt atomokra hullva szanaszét a világűrbe.

dec. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
87%

#5


Nem véletlenül írta #2

"Ja! Könyvben a Nap meghajol előtted és táncra kér."

:D

dec. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
90%

Ilyen magas hőmérséklet az ősrobbanás kezdeti pillanatában lehetett.

Ezen nem hogy az anyagok, de még az atomok, sőt: még az atommagok is szétesnek. Még azt sem tudnád megmondani, hogy milyen anyagokat (milyen elemekből álló anyagokat) küldtél oda.

dec. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Valoszinű elirás, amúgy ha lenne egy ilyen terület a földőn akkor jó eséllyel a bolygó is komolyan megsinylené a dolgot, mivel a hő nem maradna a megadot területen.
dec. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező - ne olvass ilyen buta könyveket, mert az ostoba írója lehúz a maga szintjére!


Mellesleg érvényes ekvivalencia:


1 kelvin [K] = 8.61732814974056E-05 elektronvolt [eV]


- ez a Boltzmann állandó és az elemi elektromos töltés hányadosából eredeztethető.

dec. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!