Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A cár bomba (robbanás után)...

A cár bomba (robbanás után) hogyan nézett volna ki 300-400 km magasságban, ahol az ISS kering?

Figyelt kérdés

Mondjuk az ISS-ről nézve hogyan nézett volna ki ha pont jó rálatás lett volna? Azt olvastam, hogy 64 km magas volt a gombafelhő és 100 km széles a kalapja. Hogyan nézett volna ki az űrből úgy 300-400 km magasságból?

Esetleg a Holdról is látszott vola? 🙃😆



dec. 10. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Durván.
dec. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
szabad szemmel a Holdról? Nem vagy csak halványan.
dec. 11. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az ISS-ről nagyon látványos lett volna. De most tényleg, milyen választ vársz egy ilyen kérdésre?


A Holdról nézve pedig egy alig észrevehető villanás lett volna, semmi nagy látvány - de az is csak akkor, ha a napfény éppen akkor nem verődik vissza olyan szerencsétlenül a felhőzeten, hogy azt teljesen elnyomja.

dec. 11. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kb. úgy nézett volna ki, mint egy 64km magas és 100km átmérőjű gombafelhő, 300-400km-es magasságból felülről nézve.
dec. 11. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát hogy van-e valami illusztráció erről a neten mert én nem találtam.
dec. 11. 09:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező - itt a nagy lehetőség számodra. Készítsd el ezt az új és eredeti illusztrációt!

:)

dec. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!