Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Víz alatti ajtót emberi kéz...

Víz alatti ajtót emberi kéz (emberi erő) képes kinyitni, ha az ajtó mögötti helyiség is teljesen feltöltődött vízzel? (Mint egy tengeralattjáró zsilipkapuja, csak itt nem erős mechanika nyitná a "zsilipet/ajtót".) Például hét-nyolc méter mélységben?

Figyelt kérdés
Milyen vastagságúnak kellene hozzávetőlegesen (elméletben) ezen ajtónak lennie, hogy a víz semmiképp ne törjön be az ajtó mögötti "zsilipkapu helyiségbe"? Illetve ezt a szükséges vaskosságot képes ott lent hét méter mélyen emberi erő kinyitni, becsukni?

jan. 6. 20:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

1 bár nyomás négyzetcentiméterenként 1 kg terhelést jelent. 7 méter mélyen 0,7 bár a nyomás. Ha 2,00 x 1,00 m azajtó akkor kb 14 tonna terheléssel nyomja a viz az ajtott.


A vastagság az ajtó kialakitásától és anyagától is füg igy nem lehet rá érdemben válaszolni, de semmi extrém méret.

jan. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
jan. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 lali24 ***** válasza:
93%
ha az ajtó mögötti helyiség is teljesen feltöltődött vízzel, akkor minden gond nélkül ki lehet nyitni az ajtót.
jan. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"Víz alatti ajtót emberi kéz (emberi erő) képes kinyitni, ha az ajtó mögötti helyiség is teljesen feltöltődött vízzel"

Akkor csak "lenyomod a kilincset" és nyitod az ajtót, mivel nincs nyomáskülönbség.

jan. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Mármint ha úgy van teljesen feltöltődve, hogy összeköttetés van a kinti meg a benti víz között.
jan. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nehezebb nyitni, mert közben elég sok vizet kell mozgatni, de megoldható.
jan. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Ha az ajtó mögötti helyiség is teljesen feltöltődött vízzel, akkor minden gond nélkül ki lehet nyitni az ajtót."


"Csak lenyomod a kilincset és nyitod az ajtót, mivel nincs nyomáskülönbség."


Akkor ezen elv mentén lehet - viszonylag - könnyedén kinyitni a vízbe zuhant autó ajtaját is, mikor kint is és bent (teljesen feltöltődött beltérben) is egyformán víz van?


Mivel - laikusként - úgy olvastam, hogy ha nincs a víz mögötti terület (vagyis jelen esetben az autó beltere, vagy egy víz alatti ajtó mögötti helyiség) feltöltődve vízzel, akkor szinte lehetetlen kinyitni még egy autó ajtaját is. Ha teljesen tele van, akkor viszont könnyedén. (Hiszen úgy hiszem egy autónál sincs összeköttetés a kint és a bent között, mégis így írják, hogy nyitható, ha feltöltődött a beltér.)

jan. 7. 12:35
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
7 ha nem lenne összeköttetés az auto nem töltödne föl vizzel.
jan. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Értem már mire gondolsz. Ugyanarról beszéltünk, csak én - külön - nem tértem ki kifejezetten erre, magától értetődőnek vettem.
jan. 7. 12:40
 10/15 anonim ***** válasza:
Értelmesebb filmekben így is mutatják amikor az autó a vízbe esik. Hogy nagy levegő, megvárják amíg feltöltődik az autó vízzel, az ajtót simán kinyitják és mennek fel.
jan. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!