Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem világít ez a fürdősz...

Miért nem világít ez a fürdőszobai lámpa?

Figyelt kérdés

Először is ez CCFL és nem klasszikus értelemben hívott fénycső, működési elvét tekintve?

[link]

9W teljesítményűek a körték, nem bogoztam még ki a kötésüket, de gyanús, hogy sorosan vannak.

Van esély arra, hogy a trafó ment tönkre? Ha ki tudnám mérni, akkor lenne értelme venni új körtéket bele..



jan. 8. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem CCFL hanem egy klasszikus CFL. Az a nehéz vasdarab nem "trafó", hanem fojtótekercs. A soros kapcsolás klasszikusnak számít, melyet gyakran alkalmaztak a régebbi 60 centiméteres (18 wattos) fénycsőarmatúrákban a 230 voltos hálózatokon.


Könnyen ki lehet mérni, de azt nem tudhatom, hogy képes vagy-e rá. Természetesen érdemes megjavítani.


Az egyik fénycső elektródája szakadt lesz. Ha a másik jó, akkor is azt tedd félre és párban tegyél be újat. Szerintem más baja nem lesz. Ha olcsón kapsz bele csövet akkor készletezz, mert később már nem lesz beszerezhető!

jan. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


A csövek ellenállását meg tudom mérni, hogy hány ohm.

jan. 9. 11:06
 3/8 anonim ***** válasza:

"A csövek ellenállását meg tudom mérni, hogy hány ohm."


Tényleg meg tudod mérni? 😆 Mivel csaknem 100%-ig biztos vagyok benne, hogy kétkivezetéses csövekről van szó, így azokon csak akkor mérhetsz 100 megaohm alatti átvezetést, ha beragadt a starter bimetál elektródája, vagy ha átégett az azzal párhuzamosan kapcsolt kondenzátor! (A starter integrálva van a csatlakozófejbe.)

😂

Kérdező - legalább elemi szinten értsd meg egy készülék működését, mielőtt belebabrálsz - hidd el, ez egy nagyon egészséges életfilozófia!

😊

jan. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

P.S.

Ha mégis mérne valamit az ohmmérő, akkor az valószínűleg az ujjaid ellenállása lesz, amivel felszorítod a kivezetésekre a mérőzsinórokat!

jan. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Megkérjük legnagyobb méréshatátárnál kijelez-e valamit.
jan. 9. 11:43
 6/8 A kérdező kommentje:
Meglátjuk*
jan. 9. 11:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Már tűkön ülve várom az eredményt!

😆

jan. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
jan. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!