Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A földrengés megjósolható előre?

A földrengés megjósolható előre?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, van-e erre valami módszer. Mert ugye vulkánkitörés, szökőár, aszteroida becsapódás: ezeknek vannak jelei. De a földrengés is elég pusztító, és nem a legjobb, ha nincs mit tenni ellene.

jan. 19. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan megjósolni nem.

Valamilyen valószínűséggel előrejelezni talán.


Bővebben:

[link]

az előrejelzési módszerekről:

[link]

jan. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Vannak fejlemények és rengeteget kutatják, de minden földrengésre teljes bizonyossággal még nem tudnak előrejelzést adni.
jan. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1: elolvastam, nagyon jó, köszönöm. Szóval kb nincs mit tenni, csak pl olyan mérnöki megoldások, hogy kisebb eséllyel sérüljenek az épületek vagy ilyesmi.

Annyit hozzátennék, hogy sokaknak megmutatnám pl azt a részt, hogy milyen feltételeknek kell megfeleljen egy komolyan vehető előrejelzés. Vagy akár tudományos kutatás. Sok a zavar egyesek fejében.

jan. 19. 12:43
 4/8 A kérdező kommentje:
2: elég szomorú. Sejtettem, hogy ez a válasz. Hála égnek, hogy nálunk nem gyakori a földrengés. Egyre emlékszem 2006-ból. Az se volt erős, de még így is ijesztő. Megmozdultak a bútorok meg ilyesmi.
jan. 19. 12:45
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

EZ hasonló, mint amikor eltörsz egy vonalzót.

Pontosan mikor fog eltörni?

Pedig azt egyszerűbb megjósolni.

jan. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A vonalzósat tuti meg lehet mondani. Csak mire kiszámolod, eltörik 😂 A földrengést ezek szerint még közelítőleg sem nagyon 😕
jan. 19. 14:58
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező - nagyon jó volt ez a vonalzós példa!


Nem lehet pontosan megjósolni a vonalzó eltörését, mert az erősen függ a vonalzó anyaghibáitól, melyek hatásáról nem lehet pontos információnk.


Egy SAN-ból készült vonalzó idővel tele lesz karcokkal és mikrorepedésekkel, a favonalzók anyaghibáiról meg szerintem nem érdemes bővebben értekezni.

jan. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7: igazad van, értem. Úgy értettem, hogy azért pontosabban, mint a földrengést. De tény, hogy a vonalzónál is van sok tényező, amivel nehéz/nem lehet kalkulálni.
jan. 19. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!