Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mire jó az áram alatt levő...

Mire jó az áram alatt levő transzformátorhoz celluxozott alumínium üdítős doboz?

Figyelt kérdés
Jó lehet, hogy semmire, de aki használ ilyet, az mire használja? Egy elhunyt műhelyében találtam kettő "berendezést" is: az egyiknél egy akksi töltőre, a másiknál egy hálózati adapterre volt celluxozva egy alumínium üdítős doboz, ráadásul az egyiken látszott, hogy direkt hosszabbítóval a helyiség közepére lett állítva. Valami rovarcsapdának szánták? Működik?

febr. 4. 18:24
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Sajnos őt már nem tudom megkérdezni.
febr. 4. 18:25
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél fel szemléletes fotókat a kérdéses népművészeti alkotásról!


(Esetleg ötletadónak megnézheted "Az öreg padlás titka" című jugoszláv filmet. 😆)

febr. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Például demagnetizálás.
febr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

A legvalószínűbb, hogy kísérleti galvánfémezéssel vagy alumínium eloxálással foglalkozott az illető.


Fotó már lesz végre? Nézd át és listázd ki az ott található vegyszereket is!

febr. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem bajlódnék a fotóval, pont annyi, amit leírtam. Nem láttam vegyszereket.
febr. 4. 19:37
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtál le semmit a szerkezet részleteiről. Nem tudjuk, hogy hogyan kapcsolódik az elektromos rész a pléhdobozzal, stb., így látatlanban nehéz kitalálni a dolgot.


Bajlódj azokkal a fotókkal ha elvárod, hogy mások meg rendes válaszokkal bajlódjanak a te számodra - méghozzá teljesen ingyen!

febr. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

A transzformátor valamiféle tápegység?

Hány voltos?

febr. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

2

Az alumínium üdítős doboz, nem mágneses anyag, minek kellene azt demagnetizálni?

Egyébként meg ez is egy újabb értelmetlen kérdés – felesleges rá az időt pocsékolni.

febr. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
64%
18042 - a kérdés nem értelmetlen, de hülye formában van feltéve - hisz logikus, hogy rendes képek nélkül szinte lehetetlen megítélni egy ilyesféle egyedileg barkácsolt eszköz funkcióját.
febr. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%

8: ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ


Nem az aluminimum dobozt akarja demagnetizálni, hanem amit belerak, például csavarokat, bármilyen alkatrészt, aminél hátrány ha felvan mágnesezve. És azért aluminium, hogy a transzformátor 50 Hz-es változó mágneses terét ne árnyékolja le.

febr. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!